Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > PROJEKT VČELA

PROJEKT VČELADruháci jsou pilní jako včeličky, tento školní rok se zapojili do řady projektů a aktivit, a v jeho závěru tomu nebylo jinak. Pro naše bádání jsme si vybrali zvířátko sice malé, ale nepostradatelné – včelu. Hledali jsme informace v knihách, na internetu, ve třídě postupně vznikala úžasná výstavka včelařských potřeb i výrobků. Ke shlédnutí byl včelí úl, plástve, oblečení včelaře, dýmák, knihy, časopisy… K detailnějšímu zkoumání včely, a také třeba sršně, mouchy, pavouka, jsme využili pozorovací kelímky s lupou. V hodinách čtení jsme přečetli knihu o včelce Dorotce a jejím životě v úlu, v matematice počítali se včelkami. A k tomu všemu jsme si mohli každý den osladit lžičkou medu.

Vyvrcholením projektu byla v pondělí 10. 6. návštěva u včelaře ve Vrbici, kde jsme vše viděli na vlastní oči a díky včelařskému oblečení i velmi zblízka.  Včelař pan Urbanec odpovídal ochotně na naše zvídavé otázky a pomocí dýmáku uklidňoval vyrušené včelky. Paní Urbancová nám ve včelíně popisovala celou dlouhou cestu výroby medu, ale také třeba výroby svíčky. Sáhli jsme si i přivoněli k bochánkům včelího vosku, a hlavně ochutnali její vynikající medovník, který pro nás upekla.

Na úplný závěr jsme v hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností všechny naše aktivity zúročili při výrobě lapbooku.

Mgr. K. Fulnečková, tř. učitelka 2.A