72 HODIN

21.10.2022 12:00

První větší akcí žákovského parlamentu naší školy bylo zapojení do celorepublikového projektu ,,72 hodin“, který probíhal od 13. do 16. října. Letos to bylo již po šesté. Cílem projektu je pomáhat přírodě nebo udělat radost lidem.

A jak jsme se zapojili? Vymyslet aktivitu, přesvědčit spolužáky, vše naplánovat, rozdělit funkce – to nebyl snadný úkol. Některé třídy se zapojily s vervou a nadšením, jiné potřebovaly výraznou pomoc některých aktivnějších spolužáků a třídních učitelů. Výsledek nás mile překvapil. Třídy 7.C a 8.C začaly sbírat několik týdnů před termínem projektu kaštany a žaludy, které připravili na odvoz pro Myslivecké sdružení v Záblatí, část žaludů odvezli do ostravské ZOO. K nim se přidali i chlapci ze 7.A.  Žáci 6.A a B budou sbírat dále až do podzimních prázdnin. Nasbírané plody a suché pečivo odvezou do zookoutku v Karviné. Žáci 8.B společně s paní učitelkou třídní upekli medové perníčky a vyrobili dárečky. Připravené balíčky zavezli zástupci třídy do Domova seniorů v Dětmarovicích. Podobný nápad měla i děvčata ze 7.A. Ta si vybrala Domov seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně. Děvčata si připravila program s písničkami, hudebním doprovodem na ukulele a výtvarné aktivity. Babičky a dědečkové v obou domovech seniorů byli mile překvapeni a budou se těšit na další návštěvu. Žáci 7.B chtěli udělat radost dětem v MŠ Slezské diakonie. Přišli je navštívit, popovídat si s nimi a u té příležitosti jim přinesli plyšová zvířátka. Třída 8. A si připravila zábavné dopoledne pro děti z MŠ ve Starém Bohumíně. Žáci si nacvičili dvě pohádky, které dětem zahráli, připravili si pro ně výtvarné aktivity a za doprovodu klavíru a kláves si zazpívali dětské písničky.

Úkol byl splněn, do projektu se zapojilo osm tříd, celkem 164 žáků.

Veliké poděkování patří všem aktivně zapojeným žákům, členům žákovského parlamentu, třídním učitelům a ostatním příznivcům tohoto projektu.

Mgr. L. Ptáková