ADAPTAČNÍ KURZ 2

23.09.2020 07:17

Úterý
 
   Úterní dopoledne pokračovalo procházkou po okolí Horní Lomné zakončenou návštěvou místní samoobsluhy, kde si žáci nakoupili sladkosti a nápoje, ale i kloboučky proti slunci a vodní pistolky, aby byli připraveni večer do bazénu. 
   Po odpoledním klidu následovalo sportovně - kvízové odpoledne. Jednotlivé týmy se postupně zapojily do tujnaje ve vybíjené, ostatní soutěžili a získávali body ve vědomostních soutěžích. Večer jsme si pochutnali na smaženém sýru a hranolkách. Vyslechli hodnocení dnešních aktivit a poslechli si další detektivní příběh. Máme celou noc na přemýšlení o pachatelích. Den jsme zakončili opět sportem - koupáním v hotelovém bazénu a hraním ping - pongu. 
 
Středa 
 
   Ráno jsme jako každý den   začínali  v 7.05 rozcvičkou. Na některé opozdilce jsme chvilku čekali, ale po finančních pokutách první a druhý den, to bylo výrazné zlepšení. Čekal nás  600 m dlouhý běh do kopce, protažení celého těla a běh zase zpátky. 
   Po bohaté snídani jsme se chytali na celodenní túru na chatu Kamenitý a chatu Slavíč. Ze začátku nás čekaly schody a příkré stoupání do kopce. Některým žákům se moc nechtělo šlapat, proto  hráli slovní fotbal a povídali si s p. učitelkou třídní a panem vychovatelem, aby jim  cesta rychleji ubíhala. První zastávka byla na louce pod chatou Kamenitý. Týmy dostaly za úkol připravit si během 30 minut pokřik nebo popěvek o názvu týmu. Pak jsme pokračovali dál  až k chatě, kde jsme si udělali delší přestávku na jídlo a odpočinek. Pokřiky přišly na řadu potom. Cesta na Slavíč už nám potom rychle ubíhala. 
   Na večeři nám paní kuchařky připravily kachnu s červeným zelím a bramborovým knedlíkem. Vyslechli jsme si řešení dalšího detektivního  případu a mohli se jít chystat na diskotéku. Tanec s balónkem a  židličkový tanec, to se nám líbilo nejvíc.
  Kolem 21. hodiny jsme se šli chystat ke spánku. 

Trio třídních učitelek