ADAPTAČNÍ KURZ

22.09.2020 16:14

Přesun do místa našeho pobytu proběhl bez zdravotních i dopravních komplikací. Po rozdělení do pokojů nás čekal vydatný oběd - polévka a řízek s bramborovou kaší. Odpoledne se začaly realizovat první aktivity na posílení vzájemné spolupráce.

Žáci se dozvěděli, že si během celého pobytu budou hrát na detektivy. A aby jim šlo lépe pátrání po pachatelích, vytvořili pětičlenné týmy. Každý tým si dal své jméno. Máme tady např. Agenty 007, Šest tygrů, Sportovce, Noční můry a další. Týmy dostaly dětské peníze - částku 1000 Kč, kterou mohou navýšit o další peníze za vzorné plnění úkolů, vyřešení detektivních případů a další aktivity. O peníze mohou také přijít při porušování pravidel, která jsme si stanovili na začátku pobytu. Během dne žáci řešili několik detektivních případů, stihli rozehřívací aktivity - hry jako např. živé pexeso, molekuly a honěnou Améby. Dále to byly aktivity zaměřené na prohloubení vzájemného poznání. 

Při úterní ranní reflexi žáci zhodnotili program celého předchozího dne. Některým se líbila noční hra s hledáním zašifrované věty, jiným hra o vesmírných lodích, které ztratily signál své mateřské planety. Třídní učitelé chválili jednotlivé detektivní týmy za snahu získat během dne co nejvíce finanční hotovosti.

Zasíláme pozdravy do Bohumína - účastníci kurzu a TRIO třídních učitelek!