AEROBIK

05.12.2017 07:14

V pondělí 4. 12. se sedm děvčat z naší školy zúčastnilo 21. ročníku Vánoční soutěže v aerobiku, kterou pořádal Školní sportovní klub při gymnáziu Fr. Živného. Za 1. kategorii tančily žákyně 6. a 7. tříd: Viktorie Skálová ze 6. A, Claudie Avlojari ze 6.B  a Tereza Matulková ze 7.A. , ve 2. kategorii soutěžily: Marie Oračková, Nela Jurzicová z 8. A a Adéla Kalousová a Kristýna Babinská z  9 .A. 

Celkem dvaapadesát děvčat z bohumínských škol si přišlo zkusit náročné aerobikové sestavy, které předcvičovala všem přítomným p.uč. Simona Zdvonková. V první části soutěže tančily dívky společně a musely vydržet náročné tempo téměř 50minut, než se podařilo pětičlenné porotě vybrat z každé kategorie osm nejlepších soutěžících. Po přestávce už nastoupilo jen šestnáct nejlepších. Obtížnost sestav se zvyšovala, soutěžící s velkým nasazením pokračovaly dál. Úkolem poroty bylo připravit pořadí od 1. do 8. místa. Byl to náročný úkol, neboť bylo třeba zhodnotit více faktorů: držení těla, výraz obličeje, správnost provedení jednotlivých prvků, schopnost zvládnout celou sestavu co nejdříve apod. 

A jak soutěž nakonec dopadla? Pro naše žákyně výborně. V 2. kategorii byla udělena dvě 1. místa, to jedno prvenství patří naší Adéle Kalousové a na 3. místě skončila  rovněž naše Kristýna Babinská, obě z 9. A. Marie Oračková z 8. A skončila hned za nimi čtvrtá. Z děvčat první kategorie se nejlépe umístila Tereza Matulková ze 7.A na osmém místě.

Všem soutěžícím patří poděkování za pěkné reprezentování naší školy. Vítězkám gratulujeme. 

Mgr. Lenka Ptáková