AKTUÁLNĚ: zprávy ze školy v přírodě!

16.04.2013 09:15

Nejnovější fotografie naleznete zde - ke stažení:

Heslo Karlov2013
 

uloz.to/xNoBr57K/video-narozeniny-a-vlacek-rar

uloz.to/xARvn8Xu/vecerni-aktivity-rar

uloz.to/xvgxE5NX/narozeniny-diskoteka-rar

uloz.to/xieNx8cE/karlova-studanka-rar

uloz.to/xHv7r4Pv/horolezecka-stena-hriste-rar

https://uloz.to/xSbU357K/praded-18-4-rar

uloz.to/xSHCsaeW/uceni-karaoke-20-4-rar

uloz.to/x8Wcf8Xu/vychazky-rar

Fotografie naleznete zde: svpmalamoravka.rajce.idnes.cz/

Další fotografie: www.mzsb.cz/fotogalerie/#cimg2935-jpg

ÚTERÝ  23.4.2013

DALŠÍ SLUNEČNÉ RÁNO NÁS VÍTALO PO PROBUZENÍ. SLUNÍČKO NÁS PROVÁZELO CELÝM DNEM. PO SNÍDANI – ROHLÍKY S POMAZÁNKOU A ČERSTVOU PAPRIKOU – JSME ZAHÁJILI VYUČOVÁNÍ. TŘÍDY 3.A,B; 4.A SE VZDĚLÁVALI V UČEBNÁCH A TŘÍDA 4.B VYUŽILA ATRIUM S VENKOVNÍM POSEZENÍM ZA BUDOVOU. DNEŠNÍ OBĚD BYL JIŽ V 11 HODIN, ABYCHOM VYUŽILI ZDEJŠÍ AUTOBUSOVÉ SPOJE DO KARLOVY STUDÁNKY S ODJEZDEM PO DVANÁCTÉ HODINĚ. NAMAZALI JSME SE SLUNEČNÍM KRÉMEM, ZABALILI PITÍ, SLUNEČNÍ BRÝLE, PENÍZE NA ÚTRATU A JELI NA VÝLET. V LÁZEŇSKÉM MĚSTEČKU BYLO JEN VELMI MÁLO HOSTŮ. NAVŠTÍVILI JSME GEOLOGICKOU EXPOZICI, UMĚLÝ VODOPÁD, LÉČEBNÉ DOMY SLEZSKÝ DŮM A LIBUŠI, LETNÍ LÁZNĚ, MÍSTNÍ KOSTELÍK, INFO CENTRUM, PRAMEN S LÉČIVOU VODOU. NAKOUPILI JSME LÁZEŇSKÉ OPLATKY A MALÉ DÁREČKY DOMŮ. AUTOBUSEM JSME SE VRÁTILI NA VEČEŘI – VEPŘOVÉ KOSTKY S BRAMBOREM. VEČER BYLA TANEČNÍ ŠOU S RŮZNÝMI SOUTĚŽEMI.

 

PONDĚLÍ  22.4.2013

DNES NÁS RÁNO UVÍTALA JASNÁ MODRÁ OBLOHA A CELÝ DEN BYL SLUNEČNÝ. SNÍDALI JSME ROHLÍKY S MÁSLEM A MARMELÁDOU. TŘETÍ TŘÍDY MĚLY DOPOLEDNE VYUČOVÁNÍ A ČTVRTÉ TŘÍDY EKO-PROGRAM INDIÁNI. V LESE U CHATY JSME SI VYZKOUŠELI PRAVÉ STOPAŘSKÉ UMĚNÍ PŮVODNÍCH INDIÁNŮ. OBĚDVALI JSME ZELENINOVOU POLÉVKU A KUŘECÍ PLÁTEK S TĚSTOVINAMI. V RÁMCI POLEDNÍHO KLIDU VZNIKLA ŘADA FOTEK, NEBOŤ ŽÁCI MĚLI TRÁVIT POLEDNÍ KLID V „POLOZE MRTVÉHO BROUKA“. ODPOLEDNE ČTVRŤÁCI SOUTĚŽILI NA HŘIŠTI V RŮZNÝCH SPORTOVNÍCH DISCIPLÍNÁCH. TŘEŤÁCI SI HRÁLI V LESE NA STOPAŘE INDIÁNY A ZKOUMALI ÚZEMÍ ŘEKY „ORINOKO“. PŘITOM JSME NEZAPOMNĚLI, ŽE DNES MÁ SVÁTEK ZEMĚ A PROTO JSME ČISTILI LES OD KLESTÍ. PO VEČEŘI – HOVĚZÍ KOSTKY S RÝŽÍ – ŽÁCI TŘETÍCH TŘÍD SOUTĚŽILI NA HŘIŠTI A ČTVRŤÁCI MĚLI HUDEBNÍ VEČER. VŠEM SE NÁM DAŘÍ DOBŘE A TĚŠÍME SE NA ZÍTŘEJŠÍ VÝLET DO KARLOVY STUDÁNKY.

 

ČTVRTEK 18.4.2013

RÁNO NÁS UVÍTAL JASNÝ A SLUNEČNÝ DEN. PŘED SNÍDANÍ – ŠUNKOVÝ SALÁM, SÝR, MÁSLO, ROHLÍKY A ČAJ - JSME DNES NAVÍC BALILI BATŮŽKY NA VÝLET – NÁHRADNÍ PONOŽKY, SLUNEČNÍ BRÝLE, OPALOVACÍ KRÉM, ČEPICE, RUKAVICE, ZÁSOBU TEKUTIN, CESTOVNÍ JÍDELNÍ BALÍČEK (JABLKO, TATRANKA, KUŘECÍ ŘÍZEK S CHLEBEM). SNÍDANĚ PROBÍHALA VE DVOU FÁZÍCH. V 7.30 SNÍDALI NA SVÉ BUDOVĚ ŽÁCI ČTVRTÝCH TŘÍD A DĚTI ZE STARÉHO BOHUMÍNA, ABY SE VČAS VYPRAVILI NA AUTOBUSOVOU ZASTÁVKU NAPROTI SVÉHO UBYTOVÁNÍ. AUTOBUS JE VYVEZL NA ROZCESTÍ HVĚZDA, KDE PŘESTOUPILI NA PENDL MEZI KARLOVOU STUDÁNKOU A OVČÁRNOU. ŽÁCI TŘETÍCH TŘÍD SNÍDALI V OBVYKLÉM ČASE A JEJICH AUTOBUS ODJÍŽDĚL V 9.49 VE STEJNÉM SMĚRU PŘES HVĚZDU NA OVČÁRNU. PO CELÝ DEN JSME SLEDOVALI KRÁSNÁ PANORAMAT HORSKÝ VRCHOLŮ JESENÍKŮ. BYLA CELKEM DOBRÁ DOHLEDNOST  I  KDYŽ  TO NEBYL IDEÁL.

PŘI VYCHÁZCE NA PRADĚD JSME TAKÉ SLEDOVALI AKTIVNÍ BĚŽKAŘE A HOJNÝ POČET PĚŠÍCH TURISTŮ. CELOU DOBU NÁM SVÍTILO SLUNÍČKO A NA VRCHOLU BYLO NAVÍC VĚTRNO. VE VRCHOLOVÉ ÚTULNĚ JSME POJEDLI NAŠE SVAČINY, NAKOUPILI SUVENÝRY A NĚJAKÝ ČAS POSEDĚLI PŘED SESTUPEM ZPĚT NA OVČÁRNU. TAKÉ NAZPÁTEK JSME MĚLI VYHLÉDNUTÉ AUTOBUSOVÉ SPOJE, KTERÝMI JSME DOJELI ZPĚT NA MÍSTO NAŠEHO POBYTU. PŘED VEČEŘÍ – BOLOŇSKÉ ŠPAGETY - JSME MĚLI HODINOVÝ KLID NA POKOJÍCH A PŘED VEČERNÍ HYGIENOU JSME SLEDOVALI POHÁDKY. NA VŠECH BYLO VIDĚT, ŽE MAJÍ ZDRAVOU BARVU OD HORSKÉHO SLUNÍČKA.

 

STŘEDA 17.4.2013

RÁNO BYLO DNES PODMRAČENÉ A OBČAS PADLA NĚJAKÁ KAPKA. PRVNÍ ČIPEROVÉ SE PROBOUZELI KOLEM PŮL SEDMÉ. DO SNÍDANĚ PROBÍHALY OBVYKLÉ AKTIVITY – HYGIENA, PŘÍPRAVA NA VYUČOVÁNÍ, ÚKLID POKOJŮ. NA SNÍDANI JSME MĚLI OBLOŽENÝ TALÍŘ – CHLEBA, POMAZÁNKA, RAJČE, OKUREK A ČAJ. SOUČASNĚ JSME SI VYZVEDLI DOPOLEDNÍ OVOCNOU SVAČINU – POMERANČ. VYUČOVÁNÍ PROBÍHALO VE TŘÍDÁCH 3.AB, 4.B A TŘETÍ TŘÍDĚ ZE STARÉHO BOHUMÍNA. TŘÍDA 4.A SE VĚNOVALA EKO-PROGRAMU A SKUPINOVÝM HRÁM. NEJVĚTŠÍM PŘEKVAPENÍM BYLA PRO DĚTI HRA NA ELEKTRICKÝ DRÁT A LOGICKÁ HRA „BZZ…“. NA LOUCE BYLO PĚKNĚ VESELO, ŽE NA NÁS MUSELO VYKOUKNOUT I SLUNÍČKO A ZAMÁVALI NÁM I JEZDCI NA KONÍCH. PO NÁVRATU NA CHATU BYL OBĚD – KUŘECÍ VÝVAR S NUDLEMI, KOPROVÁ OMÁČKA S BRAMBORY A VAJÍČKEM. BĚHEM POLEDNÍHO KLIDU SE ROZDÁVALA HROMADA DOPISŮ A POHLEDNIC OD RODIČŮ. OČIČKA DĚTÍ JEN ZÁŘILA, DĚKUJEM VŠEM AKTIVNÍM PISATELŮM, PIŠTE ZAS!!! PO ODPOLEDNÍ SVAČINĚ – OVOCNÝ JOGURT – JSME VYUŽILI PĚKNÉHO POČASÍ A TŘÍDY 3.AB, 4.A BUDOVALI TRPASLIČÍ PŘÍBYTKY A ZAHRADY Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ V LESE NA JIŽNÍM SUCHÉM SVAHU. KOLEKTIV 4.B SE VĚNOVAL EKO-PROGRAMU „BARVY PŘÍRODY“ PŘI KTERÉM NARAZIL NA POČETNOU SKUPINU SRNEK. TAKÉ JSME OBDIVOVALI KRÁSU KONÍ. PO NÁVRATU NA UBYTOVÁNÍ NÁSLEDOVALA VEČEŘE PO KTERÉ SE ZAPRÁŠILO. KONEČNĚ VŠICHNI VRACELI PRÁZDNÉ TALÍŘE. A ČÍM JE KUCHAŘ DOSTAL? KYNUTÝMI BORŮVKOVÝMI KNEDLÍKY. PO VEČEŘI JSME PROPOJILI VÝTVARNOU VÝCHOVU S MATEMATIKOU A VZNIKALY NÁM KRÁSNÉ OBRÁZKY. VEČERKU JSME USPÍŠILI, ABYCHOM NAČERPALI SÍLY NA ZÍTŘEJŠÍ VÝLET NA OVČÁRNU.

 

ÚTERÝ 16.4.2013

RANNÍ BUDÍČEK SE PRVNÍ RÁNO NEMUSEL VYHLAŠOVAT, NEBOŤ PRVNÍ RANNÍ PTÁČATA SE PROBUDILA JIŽ PO ŠESTÉ HODINĚ RANNÍ. V SEDM HODIN BYLI ČIPERNÍ VŠICHNI. PROBĚHLA HYGIENA, ÚKLID POKOJŮ A PŘÍPRAVA NA SNÍDANI – LOUPÁKY S MÁSLEM A MARMELÁDOU + ČAJ. DOPOLEDNE SE UČILY TŘÍDY 3.B, 4.A, 4.B A DĚTI ZE STARÉHO BOHUMÍNA. TŘÍDA 3.A MĚLA EKOPROGRAM – BARVY PŘÍRODY PROPOJENÝ S HRAMI NA DŮVĚRU. NEJVĚTŠÍ ÚSPĚCH MĚLA HRA NA VÝROBU JABLEČNÉHO ZÁVINU. PO OBĚDĚ – ČOČKOVÁ POLÉVKA A ZAPÉKANÉ TĚSTOVINY S MASEM + OKUREK - NÁSLEDOVAL ODPOLEDNÍ KLID. POČASÍ NÁM ZATÍM PŘEJE BYLO JASNO A OBČAS MRÁČEK, NĚKDY ZAFOUKAL I SILNĚJŠÍ VÍTR. ODPOLEDNE TŘÍDA 3.A PROZKOUMALA CELOU SJEZDOVKU. TŘÍDY 4.AB A DĚTI ZE STARÉHO BOHUMÍNA ZASE OBJEVOVALI ZDEJŠÍ LESNÍ PLOCHY. 3.B MĚLA EKOPROGRAM V RÁMCI KTERÉHO NAHLÉDLA I DO ZÁZEMÍ MÍSTNÍHO CHOVATELE KONÍ. PO VEČEŘI, KUŘECÍ PLÁTEK V TĚSTÍČKU A BRAMBORY, JSME VYZDOBILI BAREVNÝMI MALBAMI MÍSTNÍ PARKOVACÍ PLOCHU. STARŠÍ DĚTI ZASE OVLÁDLY TANEČNÍ PARKET. NA ZÁVĚR DNE BYLO ČTENÍ POHÁDEK V TŘÍDNÍCH KOLEKTIVECH NA DOBROU NOC.