BĚH ULICEMI MĚSTA

09.05.2017 07:12

V pondělí 8.5.2017 se v prostoru kolem bohumínského náměstí uskutečnil již 21. ročník Běhu ulicemi města. Tradiční akce, které i letos přálo počasí i hojnost běžců v jednotlivých kategoriích. Na stupních vítězů se objevila i řada žáků naší školy – J. Macho, K. Fulnečková,  bratři Manové,  F. Šebesta, A. Glučová a další. Všichni čekali na vyvrcholení celého soutěžního dopoledne – štafetové běhy škol. V případě naší školy šlo i o případnou obhajobu vítězství z předešlého roku. Celkem nastoupilo sedm štafet – v každém týmu byla dvě děvčata a dva chlapci. Za naši školu bojovali A. Glučová /8.A/, M. Bednářová /8.B/, F. Šebesta /9.B/ a M. Mirga /9.B/. Trenér našeho týmu určil pořadí běžců, byla zvolena taktika, že nejdříve poběží děvčata a pak chlapci. Děvčata ve velké konkurenci udržela krásné třetí místo a předala štafetový kolík F. Šebestovi, který se proměnil v bohumínského „USAINA BOLTA“ , nabral rychlost, tempo a profičel kolem běžců před sebou, získal úžasný náskok a předával do posledního okruhu M. Mirgovi štafetový kolík jako první. Martin podal očekávaný a spolehlivý běžecký výkon. S přehledem kontroloval čelo závodu a první místo pro naši školu uhájil. Pro všechny přítomné to bylo nádherné vyvrcholení celého závodního dopoledne. Děkujeme všem aktivně zapojeným běžcům, všem přítomným povzbuzovatelům a učitelům tělesné výchovy za skvělou motivaci a přípravu.