BĚH ULICEMI MĚSTA

10.05.2018 11:22

V úterý 8.5.2018 se uskutečnil na náměstí T.G. Masaryka 22. ročník tradičního sportovního svátku. V letošním roce přilákal Běh ulicemi města přes 300 závodníků a další desítky fanoušků z řad rodičů, prarodičů, spolužáků a kamarádů.

Závod byl rozdělen do dvaceti kategorií podle věku a pohlaví. Na stupních vítězů se objevili i žáci naší školy – Matyáš a Maxmilián Man, Lukáš Dominik, Daniel Adamík, Jakub Macho a další. Vyvrcholením běžeckého zápolení bývají  každoročně štafety bohumínských škol a ne jinak tomu bylo i letos. Naši štafetu  čekal nelehký úkol – obhájit loňské a předloňské vítězství. Během první poloviny závodu se naše děvčata Martina Bednářová a Anička Glučová výborně držela na druhém místě. Jako třetí vybíhal Petr Nasadil, kterému se podařilo předběhnout běžce ze skřečoňské školy a předat štafetový kolík jako první poslednímu z naší čtveřice Jakubovi Machovi. Ten vyrazil neskutečnou rychlostí a potom si už jen hlídal svůj náskok, který udržel až do vítězného cíle. Hurá, hurá, hurá! Dokázali to! Pohár starosty městy poputuje již potřetí v řadě na naši školu.

Gratulujeme a děkujeme všem běžcům za reprezentaci školy.

Podrobné informace a výsledky všech vítězů z jednotlivých kategorií najdete na stránkách AK Bohumín.

Mgr. Lenka Ptáková a Mgr. Jakub Staniek