BĚH ULICEMI MĚSTA

13.05.2019 16:21

Na Den vítězství  se konal na náměstí T.G.Masaryka tradiční atletický meeting Běh ulicemi města. Řada našich žáků si nenechala tuto sportovní událost ujít a aktivně se zapojili do běžeckých závodů. I pro to v každé mládežnické kategorii byly vidět oranžové dresy naší školy, přestože někteří naši žáci běželi v barvách bohumínského atletického klub AK Bohumín nebo za hasičský oddíl.  Mezi nejrychlejší  závodníky, kteří stanuli na stupních vítězů byli naši Lukáš Čep, Adéla Stošková, Štěpán Bijok, Maxmilián Man, Matyáš Man, Karolína Fulnečková a Jakub Macho. Celý meeting uzavíral prestižní závod štafet. Letos se postavili na start zástupci šesti škol. V těžké konkurenci naši běžci ve složení  Hedvika Harwotová, Karolína Fulnečková, Petr Nasadil a Jakub Macho opět uspěli. Závod rozbíhala Hedvika, ta předávala Karolíně na třetím místě. Karolína s vypětím všech sil udržela třetí pozici a předávala Petrovi v těsném závěsu za Skřečoní a Dolní Lutyní. Petrovi se podařilo předběhnout běžce s Dolní Lutyně a díky lepší předávce Petra a Kuby se naše štafeta dostala rázem na první místo. Jakub to ale neměl vůbec jednoduché a běžec ze Skřečoně mu dýchal nepříjemně na záda. V poslední zatáčce se dokonce jeho sok dostal na moment před něj. Jakub se ale nedal a v cílové rovince zabojoval. Oba borci doběhli do cíle téměř stejně, o vítězi tak rozhodovala cílová kamera. Po dlouhém přezkoumávání rozhodčí potvrdili, že Kuba protnul cílovou pásku o kousek dříve a tak naše štafeta vyhrála pohár starosty města již počtvrté za sebou!

Mgr. Jakub Staniek