BYZNYSOVÁNÍ - SOUTĚŽ PRO ŽÁKY II. STUPNĚ

20.10.2020 13:54

Jde o soutěž ve tvorbě vlastní fiktivní firmy mezi žáky 2. stupně základních škol.

Zájemci se mohou přihlásit jako jednotlivci, ale také jako tým, maximálně však o třech osobách. 

O co jde?

Zájemci vytvoří prezentaci nebo koláž na vlastní fiktivní firmu. Může to být vlastní restaurace, sportovní klub či cokoli jiného. Nesmí zapomenout uvést název, nějaké financování, management firmy, popř. trenéry, jaká je cílová věková skupina firmy, co nabízejí, kde sídlí...vše je pouze fiktivní - sci-fi.

Tato soutěž všem soutěžícím přinese rozvoj myšlení, naučí je vymyslet a představit si velký projekt a při jeho tvorbě zjistí, co vše to obnáší.

Průběh soutěže

Každý zájemce soutěží v online podobě a to tím způsobem, že vytvoří prezentaci nebo koláž na vlastní fiktivní, vymyšlenou firmu. Tuto prezentaci/fotku koláže zašle na mail byznysovani@gmail.com, do 3. 1. 2021.

Porota vybere celkem 25% nejlepších ze všech odevzdaných prací (když se odevzdá 40, vyberou 10), a ti postoupí do finále. Ve finále svou práci obhajují - prezentují ji a odpovídají na otázky poroty. Po finále se porota shodne, sečtou se body a vyhlásí pořadí.

“Finále” bude probíhat v týdnu od 11.1. 2021. Každému finalistovi dáme předem vědět, v kolik hodin má být připraven na online schůzku a obhajobu svého projektu :) Vítěze bychom vyhlásili 1. 2. 2021.

Podmínky pro účast

  • 6. - 9. třída ZŠ/příslušné třídy víceletých gymnázií
  • dobrý nápad :)
  • mít mail od Googlu
  • jednotlivec / dvoj/tří členný tým
 
Za organizátory se na zajímavé nápady těší - Eliška Sieberová
 

PŘÍLOHY: byznysovani_plakat.pdf a modelova_prezentace_byznysovani.pdf