DEN POŽÁRNÍ BEZPEČNOSTI

13.05.2016 16:09

V pátek 13.5.2016 se v rámci celé ČR uskutečnila akce s názvem - DEN POŽÁRNÍ BEZPEČNOSTI do které se zapojila i řada žáků naší školy se svými učiteli. Většina hasičských stanic byla otevřena pro všechny zvídavé návštěvníky, kteří se dozvěděli velké množství informací o problematice požárů, jejich likvidaci včetně detailů z pracovního života hasičů. Naši žáci si prohlédli pracovní zázemí hasičů z Bohumína, jejich moderní techniku a vyzkoušeli si práci s proudnicí. Během celé prohlídky se jim věnoval hasič profesionál, který při svém výkladu odpovídal i na řadu zvídavých otázek. Všichni konstatovali, že se jedná o velice důležitou a záslužnou práci, kterou mohou bohumínští hasiči provozovat na vysoké úrovni vzhledem ke své moderní vybavenosti a rekonstruovaném zázemí hasičské stanice.