FLORBAL – 4. a 5. třídy

10.11.2017 07:50

Ve středu 8. listopadu proběhlo další městské kolo turnaje ve florbalu. Tentokrát proti sobě nastoupila družstva žáků 4. a 5. tříd základní školy ve Skřečoni, ZŠ ČSA a naší školy. Protože jsme do sportovní haly dorazili v početné sestavě, a organizátoři pro atraktivitu turnaje potřebovali aspoň čtyři družstva, rozdělili se naši florbalisti na dva týmy.

Každé družstvo sehrálo 3 utkání dvakrát 7 minut. Byly k vidění zajímavé útoky, přihrávky, bojovnost a úžasné zákroky brankářů. Nakonec v konečném součtu naše družstvo složené z žáků 4.A – Jan Bajnar, Maxmilián Man, Igor Janík, Jakub Svěntík, Tomáš Kika (brankář) a Lukáš Plaček (ze 4.B) získalo stejný počet bodů jako družstvo ČSA školy. Protože vzájemný zápas skončil remízou, muselo se porovnávat skóre vstřelených a obdržených branek. I toto skóre však bylo stejné. Rozhodl tedy počet branek vstřelených během celého turnaje. Naše družstvo bohužel o jednu jedinou branku prohrálo. Obsadilo i tak velmi pěkné a ceněné 2. místo.

Na bronzovém 3. místě skončil náš druhý tým ve složení – Daniel Adamík (5.A), Filip Ehrenberger, Martin Šimek, Matěj Urbánek (všichni z 5.B), Michael Vojáček (4.B) a v pozici brankáře Jakub Fichna (4.A).

Mgr. Květa Fulnečková