JAZYKOVÁ SOUTĚŽ ŠKOL

21.03.2023 14:03

 

 

V úterý 21. března se v naší škole uskutečnilo klání žáků základních škol ORP Bohumín. Své jazykové nadání poměřili v anglickém, německém a ruském jazyce. Protože organizace této soutěže letos připadla na naší školu, o to více jsme rádi, že se nám podařilo vyslat soutěžící do všech věkových kategorií a jazyků. Všem zúčastněným žákům velice děkujeme za jejich snahu a odvahu, protože promluvit cizím jazykem chce opravdu kus kuráže. Naši žáci nebyli jen odvážní, ale dokonce také velmi úspěšní! Zabodovali totiž napříč všemi jazyky. V anglickém jazyce uspěl Lukáš Kubejka ze 7.A, který ve své kategorii vybojoval 3. místo. V německém jazyce se Sofii Atanasopulu z 9.C podařilo obsadit dokonce 1. místo. A úplně nejlépe se naší škole dařilo v jazyce ruském, protože Natálie Jurčíková z 9.C skončila na 2. místě a jen o kousíček ji přeskočila Tereza Schubertová z 9.B, která vystoupala až na 1. místo. Tento souboj byl opravdu velmi vyrovnaný, protože dívky získaly stejný počet bodů, proto musela rozhodnout konverzace. Těmto jazykově nejnadanějším Bohumíňákům gratulujeme k jejich úspěchu, děkujeme za skvělou reprezentaci školy a věříme, že se jim jejich zkušenosti v budoucnu jistě vyplatí a ve světe se neztratí.

Mgr. J. Adamcová