KRAJE PRO BEZPEČNÝ INTERNET

14.12.2016 17:11


Do 30.10.2016 se realizovala soutěžní část projektu Kraje pro bezpečný internet. Projekt byl podporován Asociací krajů ČR a měl různými formami oslovit širokou veřejnost. Cílem všech aktivit bylo zvýšení povědomí o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu vznikl on-line kvíz pro děti a studenty, pedagogy, rodiče a veřejnost, Policii ČR a pro sociální pracovníky. Testové otázky připravilo Národní centrum bezpečnějšího internetu a odborní partneři projektu. Organizačně i finančně se podílelo všech 14 krajů ČR a řada sponzorů. Do řešení on-line kvízu se aktivně zapojili i žáci naší školy v rámci hodin informatiky. Žáci hledali odpovědi na dvacet zapeklitých otázek z oblasti užívání internetu s ohledem na bezpečnost a vytvářenou digitální stopu. Dne 14.12. se v prostorách Krajského úřadu Moravskoslezského kraje konalo finále krajského kola, které vyhrál student Evžen Wybitul z Gymnázia Havířov-Podlesí. Vítěz bude náš kraj reprezentovat v celostátním finále dne 7.2.2017 v Praze. Finále se účastnil i žák naší školy Alexandr Kovács ze třídy IX.A, který úspěšně zvládl základní kvíz a byl jako úspěšný řešitel vylosován k ocenění. Přitom v základním kole bylo zapojeno téměř 3000 úspěšných řešitelů ze 72 základních a středních škol našeho kraje. Alexandr byl oceněn předávacím certifikátem a hmotným darem /dotykovým mobilem/, který byl předčasnou a vítanou vánoční nadílkou. Blahopřejeme. Více na: https://kpbi.cz nebo https://www.msk.cz/cz/skolstvi/krajske-kolo-kvizove-souteze-o-internetove-bezpecnosti--86253 .