LVVZ 2023 - KARLOV POD PRADĚDEM

04.01.2023 16:47

Zdravíme ze zimní/jarní lyžovačky.

Všechno zatím probíhá podle plánu. Cesta do Malé Morávky byla velmi klidná a rychle utekla. K obědu jsme měli čočkovou polévku a kuřecí plátek s rýží. Odpoledne jsme se prošli po okolí a rozdělili se do družstev. Citace Ondřeje Volného: „Musí se uznat, že vycházkou zakrývá paní zástupkyně absenci sněhu na sjezdovce zcela mistrně.“

V podvečer jsme soutěžili. Sbíráme body do celopobytové ekosoutěže o nejbystřejší tým. Dnes máme za sebou lyžování na maximum. Pro většinu dětí je to letošní první lyžování, a tak jsme si zvykali na lyže, snowboard a těžký technický sníh. Odpoledne už jsme byli výrazně odvážnější, i když kvalita sněhu se rychle horší. Máme ale v plánu užít si to na maximum za každého počasí. Místní provozovatelé skiareálu avizují snad poslední týden lyžování, pokud nedojde k výrazné změně počasí.

Večerní beseda se shlédnutím těch nejlepších výkonů Ester Ledecké a Evy Samkové snad byla dobrou motivací pro další zlepšení. Celý den zakončila společná diskotéka našich žáků s kamarády ze ZŠ Komenského Zlín.

Více ve fotkách -  https://masskola.rajce.net/ - budou průběžně doplňovány.

Přístup k fotogalerii: 

jméno: LVVZ

kód: 2023

Mgr. Petra Vysogladová

 

Zápisky a postřehy Ondřeje Jana Volného ze dne 4. 1. 2023:

Dnešní dopoledne na sjezdovkách v Karlově se neslo v duchu spokojenosti všech účastníků LVVZ, jelikož i Ti, kteří měli averzi vůči zdejší sjezdovce, (protože byli zvyklí na Malino Brdo) polevili a nešetřili slovy chvály na dnešní podmínky. Dnes to bylo skutečně perfektní, sněhu je jako šafránu, ale  byl upravený, zmrzlý a hlavně nebyl těžký jako včera.

Tým jedna lyžoval s grácií o sto šest. Dvojka zlepšovala lyžařskou techniku a trojka se dle slov účastníků této skupiny dost nadřela. To ovšem tým č. 1 dementoval, když si je vzal na starost. Ukázalo se, že i ti, jež se na dvě prkna postavili podruhé, lyžují už poměrně obstojně.

Odkaz na video z pobytu na horách najdete na: https://www.youtube.com/watch?v=_rm4hBzqscg