Masaryk Cup 2014

21.01.2015 08:07

Dne 14.1. 2015 byl zahájen v pořadí už druhý ročník prestižního Masaryk Cupu ve florbale, kterého se rozhodli účastnit týmy Amos Stars (učitelé a hostující hráči), 9.A, 8.A, 8.B, 7.A, 7.B, 6.A.

                Jako první změřili proti sobě síly dva celky z opačné věkové kategorie. Hráči  6.A se postavili proti týmu Amos Stars, který je složený z učitelů Vlka a Staňka, brankáře Drobiliče (7.A) a hostujícího hráče Salamona (9.A). Zápas dopadl podle předpokladu a 6.A si odváží nováčkovskou daň v podobě 11 obdržených branek.  Věříme, že je tato porážka nezlomí , ale naopak zdravě namotivuje k dalším zápasům.

Ve druhém utkání proti sobě nastoupila mužstva 8.A a 7. A. Po rozpačitém úvodu vstřelil jako první branku hráč celku 8.A Zlotý, který tím odstartoval své neuvěřitelné představení. Ačkoliv 7. A se ještě podařilo vyrovnat zásluhou Adama Twardzika, jakékoliv naděje na úspěšný start jim překazila smršť jménem Zlotý. Střelil všech pět branek svého týmu, který vyhrál poměrem 5:3.

Před dalším utkání 8.A s týmem Amos Stars panovala v týmu učitelů nervozita. Bylo třeba si už hlídat nejen známého bombera Fulnečka, nýbrž i Zlotého, který se jako zlato blýskal v minulém zápase. Neuběhly však ani tři sekundy od úvodního hvizdu a gól učitele Vlka zklidnil tým Amosů.  Drama však přesto trvalo dál a nebýt některých bravurních zákroků brankáře Drobiliče, obětavé hry Salamona a skvělé fyzičky učitele Staňka mohlo to vypadat všelijak. Tvrdé souboje byly oživením hry a zvlášť nenápadný Sládek několikrát svým tělem nepříjemně osladil snahu učitele Vlka o hořké proniknutí do útočného pásma.  Konečný výsled 9:0 pro Amosy byl tak pro všechny překvapující.

                Na závěr dodejme ještě další utkání, které se odehrálo a v němž hráči 7.A porazili 6.A 7:2.

Těším se na další zápasy a jelikož zatím mužstvo Amosů nedostalo ani gól, vyhlašujeme soutěž o první gól v síti učitelů - střelec a autor přihrávky vítězného mužstva si odvezou drobnou odměnu, jež bude ještě blížeji specifikována.  V pondělí se  o to jako první pokusí tým 7.A. Přijďte je podpořit!