MASARYK CUP

25.05.2016 07:29

Finále ročníku 2015/2016

I tento rok se uskutečnil v pořadí již třetí ročník florbalové ligy naší školy Masaryk Cup. Po základní části se do vyřazovacích bojů kvalifikovaly týmy Amos Stars, 9.A, 8.A a nováček soutěže 6.A. Z nich vzešla finálová dvojice, stejná jako minulý rok - 9.A versus tým učitelů Amos Stars. Zbylé dva týmy soupeřily o konečné třetí místo.

Finále i boj o třetí místo se odehrálo v pátek 13. května. Hrálo se na tři vítězné zápasy. Zatímco 8.A si poradila se 6.A v celkovém poměru 3:0 na zápasy, přičemž poslední zápas vyhrála vysoko 12:2 a vytvořila tak rekord play off, finále slibovalo zajímavé drama. 9.A měla již trofej za nejlepší třídní mužstvo zajištěnou, zbývalo jen vyřešit, zda se ambiciózním florbalistům ve složení Fulneček, Skácel, Sládek, Vladyka a Zlotý povede složit reparát. Tým učitelů posílený o absolventy i draftované pedagogy z DDM byl však velmi dobře připravený hájit prvenství z minulého roku.

Po výsledcích 7:3 a 6:4 to vypadalo, že Amos Stars nic nezastaví. Bombeři z 9.A se však nevzdali. V třetím zápase pokořili učitele vysoko 8:4 a značně zdramatizovali sérii. Leč ve čtvrtém zápase došli statečným deváťákům síly a prohráli vysoko 2:10.

Nejlepším střelcem základní části se stal se svými 43 góly Petr Michalík z 8.A, jenž nechal za sebou minulého vítěze Jana Zlotého. Nejlepším brankářem byl vyhlášen Lukáš Prevužňák z téže třídy a nejužitečnějším hráčem, který hrál nejen výborně v obraně, ale také pomohl svému mužstvu v bráně byl Jakub Sládek z 9.A.

Opět se hrálo před vynikající kulisou, kterou vytvořili fanynky ze třídy 9.A, za což jim patří velké poděkování.

Mgr. Robert Vlk