MEZINÁRODNÍ VÝSTAVA DĚTSKÉ KRESBY A GRAFIKY

27.08.2022 11:25

Žáci naší školy se v loňském školním roce zapojili do 30. ročníku mezinárodní výtvarné soutěže dětí MŠ, ZŠ a nižších tříd gymnázií v oboru kresby a grafiky. Vyhodnocení soutěže proběhlo na konci letních prázdnin. Odborná porota posuzovala a hodnotila 1283 obrázků zaslaných ze škol v České republice a 257 kreseb zahraničních /Slovensko, Litva, Lotyšsko, Maďarsko, Bělorusko, Argentina/. 190 prací bude prezentováno veřejnosti v rámci výstavy v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově - Podlesí. Naši mladí výtvarníci se ve veliké konkurenci neztratili a zabodovali. Žákyně Karin Valová si svojí originální kresbou vybojovala nádherné třetí místo v II. kategorii určené pro žáky 1. - 2. ročníku. Na veřejné výstavě budou navíc k vidění kresby dalších žáků naší školy - Terezy Oračkové, Veroniky Zientkové, Natálie Zimné a Terezy Mirgové. Všem autorům zajímavých kreseb blahopřejeme a přejeme bohatou fantazii při dalším tvoření. 

Další podrobnosti naleznete na: https://www.zsfrydecka.eu/30-rocnik nebo https://www.zsfrydecka.eu/vystavy

Mgr. M. Rosík