Mistrovství ČR ve hře Finanční svoboda

12.06.2015 11:17

Tým 6 žáků školy ve složení Klára Moravcová z 8.B, Tomáš Schatka z 9.B, Jakub Tomáš z 9.A, Adam Vladyka, David Zahradník  a Martin Bašanda z 8.A se dne 10.6.2015 zúčastnil II. ročníku Mistrovství ČR ve hře Finanční svoboda. Soutěž probíhala na Gymnáziu Jana Nerudy v Praze, a to ve dvou kategoriích. Jako škola jsme se v tvrdé konkurenci 22 škol z celé republiky, z nichž některé měly výhodu, zkušenosti už z loňského I. ročníku, umístili na krásném 4. místě, v soutěži dvojic se nejlépe dařilo Davidu Zahradníkovi a Martinu Bašandovi, kteří obsadili mezi 60 soupeřícími dvojicemi rovněž skvělé 4. - 6. místo!!!

Posuzování bylo neobvyklé, celkové pořadí bylo stanoveno podle horšího výsledku ze dvou soutěžních her, záleželo nejen na tom, jaký majetek a kolik financí soutěžící „nahospodařili“ během 39 let života, ale také na splnění stanovených cílů, chytře zvolené strategii a na vyrovnaných výkonech všech dvojic v obou hrách.

Účast našich žáků v soutěži byla nad očekávání úspěšná zvláště proto, že to pro ně byla premiéra, a když v příštím roce zabereme, medailové umístění nás nemine. 

 

                                                    Mgr. Petra Vysogladová

                                                    Mgr. Antonie Walterová

Odkaz na výsledkové listiny a fotogalerie: https://financnimistrovstvi.cz/vysledky/

                                                                    https://financnimistrovstvi.cz/galerie