NEJLEPŠÍ ČTENÁŘ NEZNÁMÉHO TEXTU

20.06.2018 16:11

V úterý 19. června se konal již 9. ročník soutěže O nejlepšího čtenáře neznámého textu. V prostorách dětského oddělení se sešlo 30 žáků z bohumínských škol. Naši školu reprezentovali : Beáta Gonsorčíková ze  6.A, Karolína Fulnečková ze 6.B, Nikol Onysková ze 6.C, Bruno Stejskal ze 7.A, Lukáš Faltýnek ze 7.B, Nela Alterová z 8.A, Adam Pustka z 8.B, Zuzana Plášková z 9.A a Valerie Vachtarčíková z 9.B.

V první části si každý soutěžící vybral knihu, ze které přečetl  úryvek a potom řekl stručný obsah přečteného textu. V druhé části si čtenáři vylosovali neznámý text , jenž se snažili přečíst co nejlépe. Tříčlenná porota hodnotila srozumitelnost, porozumění, správnou intonaci, výslovnost a originalitu projevu. Nebylo to vůbec jednoduché, číst před tolika lidmi a ještě ke všemu bez přípravy. Ale naši žáci zabojovali a odnášeli si domů hned dvě první místa. To první bylo za nejlepšího čtenáře 7. tříd pro Lukáše Faltýnka, to druhé první místo obhájila Zuzana Plášková, která v této soutěži vyhrála již podruhé, vloni jako nejlepší čtenář 8.tříd, letos jako nejlepší čtenář 9.tříd. A v závěru soutěže nás čekalo ještě překvapení…. Titul absolutního vítěze a krásný dort z cukrárny Bastien  získal žák naší školy Lukáš Faltýnek. Gratulujeme.

Všem soutěžícím patří pochvala a poděkování  za reprezentaci školy.

Mgr. Lenka Ptáková