NEJLEPŠÍ ČTENÁŘ NEZNÁMÉHO TEXTU

21.06.2019 14:10

V úterý 18. června 2019 se 10 žáků naší školy zúčastnilo již 10. ročníku soutěže o Nejlepšího čtenáře neznámého textu. Soutěž připravuje dětské oddělení knihovny K3, kde se sešli žáci a žákyně bohumínských základních škol od 6. do 9. ročníku. Součástí soutěže bylo vybrat si jednu knihu a připravit si z ní krátký úryvek. Po tomto úvodu si každý vylosoval svůj neznámý text, nejprve přečetl anotaci ke knize a pak už se snažil přečíst svou ukázku co nejlépe. Po přečtení měl každý žák říci vlastními slovy, o čem úryvek byl. Z naší školy se to povedlo hned třem žákům:

Nejlepší čtenářkou neznámého textu za 7. ročníky byla porotou vyhodnocena Beáta Gonsorčíková  ze 7.A, která se rovněž stala absolutní vítězkou celé soutěže.

Cenu poroty si odnesli Kryštof Basista ze 6.C, který soutěžil s žáky 6. ročníku  a Lukáš Faltýnek z 8.B   s žáky 8. ročníků.

Pochvalu za vzornou reprezentaci školy si zaslouží kromě vítězů také ostatní soutěžící:

Filip Ehrenberger ze 6.A, Jakub Brzezniak ze 6.B, Natálie Balogová ze 7.B, Dominik Ligocký ze 7.C, Bruno Stejskal z 8.A, Filip Slanina z 9.A a Adam Pustka z 9.B.

Mgr. Simona Cedivodová