OLYMPIÁDA Z JAZYKA ČESKÉHO - OKRESNÍ KOLO

21.02.2019 13:22

Před jarními prázdninami, v pondělí 4. února 2019, proběhlo ve Středisku volného času Juventus v Karviné okresní kolo Olympiády v českém jazyce.

Naši školu reprezentovaly dvě žákyně:

Marie Galliková z 8.B a Máša Lacková z 9.B, které postoupily z 1. a 2. místa školního kola, jehož se zúčastnilo celkem 11 žáků.

Okresní kolo olympiády se vyznačuje velkou účastí, letos to bylo 84 účastníků, a obrovskou konkurencí, neboť se v něm utkávají nejen nejlepší žáci převážně z 9. ročníků ZŠ, ale i studenti kvart víceletých gymnázií a dalších středních škol, kteří se českému jazyku a literární tvorbě věnují intenzivněji a v budoucnu ji chtějí studovat a využívat profesionálně.

Naše děvčata obstála velmi dobře, ve výsledkové listině se ocitla kousek za polovinou. Velmi potěšující je umístění Marušky Gallikové (49. místo), která si jako osmačka soutěž vyzkoušela a v příštím roce zaútočí na příčka vyšší.

Oběma děvčatům, Marušce z 8.B a Máše z 9.B, děkujeme za jejich práci a reprezentaci naší školy.

Mgr. Antonie Walterová