OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ

21.06.2023 14:58

Sazka Olympijský víceboj pod záštitou Českého olympijského výboru je sportovní projekt určený základním školám, do kterého se mohou děti jednoduše zapojit v rámci vyučovacích hodin tělesné výchovy. Cílem olympijského víceboje není soutěžit o nejlepší výkony, ale u každého žáka najít jeho přednosti ve sportu a následně doporučit sporty, pro které má talent. Masarykova základní škola do tohoto projektu aktivně zapojila své žáky z druhého stupně.

Vyučující tělesné výchovy společně s žáky v rámci hodin tělesné výchovy absolvovali během školního roku celkem 8 testujících disciplín – hluboký předklon, člunkový běh, zkrácené sedy-lehy, postoj čápa, sprint 60 m, Zátopkův běh, skok a trojskok, hod basketbalovým míčem. Jednotlivé disciplíny testují nejen rychlost a vytrvalost, ale také hbitost, ohebnost a sílu.

Na konci školního roku žáci získali účastnický diplom a svou účastí a aktivitou v tomto projektu se naše škola dostala do slosování o sportovní den s návštěvou známého sportovce doplněný autogramiádou.

Mgr. V. Mudrová