ONLINE VELETRH STŘEDNÍCH ŠKOL

21.11.2022 07:44

Od pondělí 21. 11. startuje pro letošní absolventy základních škol a jejich rodiče on-line veletrh středních škol Moravskoslezského kraje. Akci realizuje Moravskoslezský kraj, Moravskoslezský pakt zaměstnanosti a Úřad práce ČR. Veletrhu se aktivně zúčastní 106 středních škol.

Online prezentace se konají vždy od 10 do 18 hodin, a to v termínech:

  • 21. 11.  okres Bruntál
  • 22. 11.  okres Frýdek-Místek
  • 24. 11.  okres Nový Jičín
  • 28. 11.  okres Opava
  • 29. 11.  okres Ostrava
  • 30. 11.  okres Karviná (včetně Střední školy Bohumín, Gymnázia Františka Živného Bohumín)
Podrobnosti k celé akci naleznete na: https://veletrh-skol.msk.cz/
 

Další akci s obdobným zaměřením připravila společnost Černá louka - jedná se o veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Student a Job, která se uskuteční ve dnech 25. a 26. listopadu v pavilonu A na výstavišti Černá louka v Ostravě. Vstup na veletrh je jak pro žáky, tak i rodiče a učitele zdarma.

Prezentovat se zde bude na 50 škol – učilišť, středních i středních odborných škol a vyšších odborných škol, chybět nebudou gymnázia. Zúčastní se vystavující nejenom z Moravskoslezského kraje se zaměřením na široký okruh oborů. Přítomni budou přímo zástupci škol a jejich studenti. Absolventi rozhodující se o své budoucnosti a výběru dalšího studia, se tedy mohou přímo s nimi pobavit a poradit, zjistí nejlépe, zda jim daná škola bude vyhovovat, nebo na který obor se hodí.
Partnerem veletrhu je Úřad práce, který zde bude mít poradenské středisko. Žáci se tu dozví, ve kterých odvětvích mohou najít uplatnění a současně jim také poradí s tím, pro jaké studium mají předpoklady.

Některé školy si připravily také doprovodný program, například školy zaměřené na bezpečnost a obranu ukázky bojových umění, studenti střední hotelové školy si zase nachystaly barmanskou show.

Veletrh Student a Job bude během obou dnů přístupný od 9 do 18 hodin.

Podrobnosti k celé akci naleznete na: https://www.studentajob.cz/

Mgr. L. Bednářová - výchovný poradce