Pěvecká soutěž "Zpěváček 2011"

28.02.2011 22:35

Školní kolo soutěže v dětském zpěvu lidových písní a muzik Zpěváček 2011 proběhlo v úterý 22.2. v učebně hudební výchovy.

Fotogalerii naleznete zde: www.mzsb.cz/album/pevecka-soutez/#karneval-soutez-2011-034-jpg

Jde o soutěž ve zpěvu našich krajových lidových písní, tj. písní z regionu Těšínského Slezska. 

Soutěž probíhala  v 6 kategoriích a zúčastnilo se jí 45 žáků. 1. a 2. místo v každé kategorii postupuje do městského kola, které se uskuteční již tuto středu.

                            

V 1. kategorii, kde soutěžili žáci 1. a 2. třídy,  zvítězil Lukáš Orlík (1.A),

na 2. místě se umístila Valérie Vachtarčíková (2.B) a o třetí místo se dělí Veronika Kachlová (1.B)1 a Kristýna Pecháčková(2.B).

 

V II. Kategorii (tj. 3. a 4. třídy) získala  1. místo Michaela Skupieňová (4.B),  2. místo Adam Ligocký (3.B) a 3. místo Anežka Malcharová (3.B).

 

V 3. kategorii nejlépe zazpívala Veronika Bijoková (5.A), 2. místo patří Michaele Orlíkové z 6.A a 3. místo Evě Rokoszové z 6.C.

 

Ve 4. kategorii  porota rozhodla takto: 1. místo: Nikol Gebauerová (8.A), 2. místo Nikola Karásková (9.A) a 3. místo Lenka Vincková (9.C).

 

V kategorii dua u mladších žáků se utkaly tři dvojice. Postupují Veronika Kachlová s Kateřinou Ježíškovou a Tereza Bydlinská s Michaelou Skupieňovou. Třetí místo obdrželi Jakub a Adam Ligočtí. 

V kategorie dua starší žáci obhájili postup do městského kola tyto dvojice: Nikol Gebauerová s Nikolou Karáskovou a Petra Skupieňová s Evou Rokoszovou.

Všem účastníkům soutěže děkujeme za přípravu a účast. Vybraným žákům přejeme hodně zdaru v městském kole.

 

Mgr. M. Suchánková