Pěvecká soutěž "Zpěváček"

29.02.2012 12:09

V úterý 28.2.2012 proběhlo v učebně  hudební výchovy školní kolo pěvecké soutěže Zpěváček.  Zúčastnilo se jí 62 soutěžících v šesti kategoriích. V 1. kategorii si suverénně vyzpívala 1. místo Veronika Kachlová, 2. místo Sára Kovaříková a 3. místo František Basista s Barborkou Čepovou. V 2. kategorii (tj. 3. a 4. třídy) obsadila 1. místo Tereza Kiková, 2. místo Mariana Jurečková a 3. místo Barbora Molnárová a Valérie Vachtarčíková.

Ve 3. kategorii  (5. a 6. ročník) se utkalo hned 16 soutěžících, ale vítězné 1. místo si vybojovala Dilara Filiz, 2. místo Nela Ziembinská a Veronika Laryšová a 3. místo Kateřina Ježíšková a Tomáš Schatka. Ve 4. kategorii překvapil porotu Jakub Ligocký (1. místo), Kateřina Králová (2. místo). O 3. místo se dělí Nikol Gebauerová a Tereza Vicherková.

V letošním roce vznikl na naší škole rekordní počet duet. Mladší žáci utvořili dvě, starší čtyři.

V městském kole nás budou reprezentovat Tereza Bydlinská s Michaelou Skupieňovou, Aneta Kublová s Terezkou Kikovou, Jakub Ligocký s Evou Rokoszovou a Nikol Gebauerová s Katkou Královou.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou přípravu, postupujícím přejeme štěstí a píli i pro městské kolo, které se uskuteční již příští středu, tj. 7.3. 2012.