PIŠKVORKY - ŠKOLNÍ KOLO

26.10.2017 10:00

V úterý 24. 10. pořádal   žákovský parlament školní kolo turnaje v piškvorkách. Osmnáct  hráčů z 2. stupně se svou účastí zapojilo do již 10. ročníku soutěže plšQworky 2017, největší studenské soutěže v této taktické hře v České republice. Pravidla jsou jasná: v co nejkratším čase je potřeba zaznamenat pět symbolů křížků nebo kroužků v jedné řadě.

Ti nejlepší ze školního kola vytvoří 2 pětičlenné týmy a budou naši školu reprezentovat 15. 11. v oblastním kole v Ostravě a v případě úspěchu i v krajském a finálovém turnaji. Patří mezi ně Daniel Kubla, Daniel Drobík a Matyáš Kysel  z 8.A, Robin Ilyk z 9.A, Ondřej Pecháček, Natálie Kuder, Tereza Reichel, Nikol Šaflová  a Kristýna Pecháčková z 9.B, Josef Solich z 8.B, Václav Boháč a Ondřej Hoza ze 7.B.

A kdo se stal vítězem školního kola? Do čtvrt finále se probojovali: Daniel Kubla, Robin Ilyk, Josef Solich a Václav Boháč. Bylo to napínavé, každý měl svého favorita. Do finále nakonec postoupili Pepa a Robin. A vítězem se stal Robin Ilyk z 9.A.

Mgr. Lenka Ptáková