PIŠQWORKY - OBLASTNÍ KOLO

16.11.2017 07:20

Ve středu 15. 11. se deset žáků z naší školy zúčastnilo Oblastního turnaje v piškvorkách na SPŠ elektrotechniky a informatiky v Ostravě. Organizátorem soutěže je Student Cyber Games – skupina akčních mladých lidí, kteří se dlouhodobě zaměřují na rozvíjení dovedností  u žáků a studentů prostřednictvím netradičních aktivit. Devět ročníků byla tato soutěž určena jen pro středoškoláky, letos poprvé měli možnost se zapojit také žáci ZŠ. Soutěžící bojovali v pětičlenných týmech, za střední školy nastoupilo 8 týmů, za „nováčky“ ze  základních škol  6 týmů. Kapitán  si losoval soupeře, se kterým každý člen týmu sehrál 2 partie. Podle součtu bodů za partii byl tým zařazen do dalšího losování. Pro naše žáky to nebyl vůbec lehký úkol. Mnozí soupeři vypadali už téměř dospěle a měli daleko více zkušeností .

Do 2. postupového kola se už naši hráči nedostali, oba týmy obsadily 8. – 14. místo. Za tým Hráči soutěžili: Robin Ilyk z 9.A, Daniel Kubla a Daniel Drobik z 8.A, Pepa Solich z 8.B a Ondřej Hoza ze 7.B.Za tým Borci z 9.B: Ondřej Pecháček, Tereza Reichel, Kristina Pecháčková, Natálie Kuder a Nikol Šaflová. Získali cenné zkušenosti a dozvěděli se, že někteří hráči hrají piškvorky i několikrát týdně už několik let. Je to výzva a máme na to celý rok.

Obrazové zpravodajství z této akce naleznete na: https://www.pisqworky.cz/fotogalerie-detail/3005

Mgr. Lenka Ptáková