PLAVÁNÍ - MĚSTSKÉ KOLO

21.10.2019 13:17

V úterý 15.11.2019 se konalo městské kolo v plavání v bohumínském bazénu. Každý plavec si mohl vybrat svůj individuální start v závodu a na výběr měli plavci ze čtyř plaveckých stylů a to prsa, znak, kraul a motýl. A mimo individuální závod si plavci mohli také vyzkoušet zaplavat polohovou štafetu a štafetu 6x50m. A jak to dopadlo?

Mladší žákyně ve složení: Andrea Czerná, Bára Masná, Anna Zbořilová, Ema Ptáková, Eliška Liberdová, Gabka Chánová a Natali Sklárčíková, kdy se Andrejka Czerná umístila na skvělém 1.místě v disciplíně kraul. Naše šikovné holky se umístily v polohových štafetách i ve štafetách 6x50m na pěkném 3. místě. V celkovém součtu bodů se děvčata umístila na 3. místě.

Hodně zajímavý závod měli naši mladší žáci, kteří vedli souboj až do konce s plavci z ČSA. Mladší žáci ve složení Maxmilián Man, Kryštof Basista, Martin Šimek, Matěj Bašanda, Jakub Fichna, Tomáš Kika a Daniel Adamík. Výborně se umístili žáci Tomáš Kika, který se v disciplíně znak umístil na 3. místě. V této disciplíně se také umístil Kryštof Basista na 2. místě. V disciplíně prsa zvítězil Martin Šimek. Boj o první a druhé místo to byl až do konce. V polohových štafetách i v 6x50m se naši plavci umístili byť na krásném druhém místě, ale o 2 body kluci nestačili na plavce z ČSA a nakonec skončili za nimi na druhém místě.

Naši borci, starší žáci, museli bojovat až do konce ve složení Dominik Herok, Matyáš Man, Viktor Tchuř, Lukáš Rajnoch, Viktor Kubinski, Richard Drobík a Tobiáš Janus. Výborná umístění zaznamenali: Richard Drobík si motýlem doplaval pro třetí místo, Dominik Herok, který se umístil v disciplíně kraul na druhém místě. Matyáš Man také zaplaval skvěle a v disciplíně 50m znak doplaval pro druhé místo a zlatou medaili si na prsou odnesl z disciplíny prsa Lukáš Rajnoch. V polohové štafetě se mohlo rozhodnout o tom, jestli na prvním místě se umístí naši žáci nebo gympl. Bohužel v polohové štafetě byli gymplem poraženi a museli se soustředit na štafetu 6x50m volný způsob, ve které nakonec s přehledem zvítězili a rozhodli tím o tom, že naši kluci celkově vyhráli a zajistili si postup do okresního kola.

Nyní bylo na starších žákyních, jak naše škola dopadne. Soutěžily žákyně ve složení: Adéla Klosinská, Sára Skulinová, Tereza Sklárčíková, Karolína Fulnečková, Eliška Vladyková, Zuzana Skupieňová a Tereza Spiwoková. I tady cinkly medaile, tentokrát zásluhou Elišky Vladykové, která se v disciplíně volný způsob umístila na 3. místě. V silné konkurenci v této disciplíně se umístila teké Tereza Sklárčíková, která si vybojovala 2. místo. Stříbrnou medaili si odnesla též Tereza Spiwoková za 50 m prsa. Na nejvyšší stupínek vystoupala Adéla Klosinská v disciplíně znak. Další zlatou jsme mohli vidět v podání Sáry Skulinové, která s přehledem zvítězila v disciplíně motýl. Diplomy za štafety holky posbíraly jak v polohových štafetách, tak za vítězství ve štafetě 6x50m. V celkovém součtu bodů byly naše starší žákyně také první a opět postupují do okresního kola.

Když pořadatelé sečetli všechny body ve všech kategoriích, tak se naše škola bezkonkurenčně umístila na nejlepším prvním místě a mohli jsme si odnést krásný pohár pro vítěze.

Mgr. Barbora Hilšerová