PLAVÁNÍ - OKRESNÍ KOLO

27.11.2018 08:15

V pátek 23.11. jelo na okresní kolo v plavání reprezentovat naši školu 20 plavců ve třech kategoriích. O postup do krajského kola jsme bojovali s havířovskou ZŠ Františka Hrubína. Mladší žáci ve složení Richard Drobík, Kryštof Basista, Vojtěch Tomáš, Ondřej Kubla, Patrik Bystroň, Matyáš Man a Václav Jonáš bojovali statečně a ve velmi vyrovnaném souboji nakonec prohráli o tři body. Nejtěsnějším možným rozdílem do krajského kola nepostoupily ani naše mladší žákyně Eliška Vladyková, Karolína Fulnečková, Andrea Czerná, Adéla Cásková, Terezie Spiwoková, Hedvika Harwotová a Barbora Masná, kterým chyběl k postupu jediný bod. Ačkoliv děvčata vyhrála obě štafety, tak v individuálních disciplínách ztratila důležité body. Z postupu do krajského kola se tak může těšit pouze družstvo starších žákyň, které kvůli absenci dvou plavkyň málem na okresní kolo ani nejelo. Pětici děvčat z městského kola, Sáru Kovaříkovou, Veroniku Molinkovou, Adélu Klosinskou, Sáru Skulinovou, Elišku Vykydalovou úspěšně doplnila Adéla Mucková. Holky i přes komplikace v sestavě a navzdory nateklému kotníku Adély Muckové svou kategorii vyhrály a budou reprezentovat naši školu v krajském kole 5. prosince. Všem žákům a žákyním děkujeme za úspěšnou reprezentaci.

Mgr. J. Staniek