PROJEKT 72 HODIN

11.10.2019 21:08

Již po páté se naše škola zapojila do celorepublikového projektu „72 hodin“, který probíhá letos od čtvrtku 10.10. do soboty 12.10. Cílem projektu je pomáhat přírodě  nebo udělat radost lidem. Z naší školy byly přihlášeny a realizovány celkem tři projekty.

1. Žáci školního pěveckého sboru společně s žáky z 9. B letos zopakovali návštěvu Domova seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně. Senioři si poslechli písničky z loňské akademie, která se konala u příležitosti 95. výročí naší školy a  zazpívali si společně s dětmi známé lidové písně. V druhé části programu si vytvořili srdíčko a nakreslili motýla. Na závěr jsme měli připravenou hru na procvičení paměti, hádanky a kouzla. Babičkám a dědečkům se náš program líbil a těší se naši další návštěvu.

2. Kolektiv třídy 8.A se vypravil za kamarády do malotřídní základní školy ve Starém Bohumíně pro které připravil dopoledne plné soutěží a her. Společné aktivity se odehrávaly v tělocvičně školy a učebně pracovní výchovy. Dopoledne si všichni společně užili.

3. Žáci třídy 7.B si dali za úkol vyrobit praktické učební pomůcky nejen pro sebe, ale i pro své učitele či asistenty pedagogů. Vyráběli přehledy učiva, tabulky, kartičky, pexesa atp. napříč předměty. Pomůcky budou sloužit také žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Děkujeme všem zapojeným za jejich dobrovolnickou činnost, která udělala radost či pomohla mnoha lidem.

Mgr. Lenka Ptáková