RECITAČNÍ SOUTĚŽ - MĚSTSKÉ KOLO

26.02.2016 18:08

Ve středu 24. 2. se v pěkném prostředí Maryšky uskutečnilo městské kolo recitační soutěže. Pro všechny kategorie byla účast otevřená a mohli se tedy zúčastnit i recitátoři, kteří se ve školních kolech neumístili na prvních dvou místech, jak tomu bylo v minulých letech. Zájem dětí byl mnohonásobně vyšší než v předcházejících letech. Hlavně u 1. a 2. kategorie. 

Naši školu reprezentovali tito žáci: Martin Morávek z 1.A, Anežka Kolarczyková z 2.A, Anežka Rumpelová z 2.C, Ema Ptáková ze 3.B, Kryštof Basista ze 3.C a Nikolas Salvagio také z 3.C.,Karolína Fulnečková ze 4.B, Michaela Ilyková ze 4.B,  Lucie Dušková z 5.B. David Šiša z 8.A,Tomáš Krajczy  a Radim Sobotík z 9.B, Eliška Jendřejková z 8.A, Erik Bohó z 6.B, Michaela Siudová a Zuzana Plášková ze 7.A, Kristýna Pecháčková a Tereza Sedláčková ze 7.B.

 V 1. kategorii nejlépe uspěla Ema Ptáková, která obsadila krásné 3. místo. Další 3. místo patří Karolíně Funečkové, která s chutí a elánem recitovala ve 2.kategorii a obstála v konkurenci téměř 4o soutěžících. Ve 3.kategorii jsme získali hned dvě místa na stupních vítězů. Zasloužila se o to Michaela Siudová, která svým výrazným, přirozeným a osobitým přednesem zaujala porotu a obsadila 2. místo s postupem do okresního kola. Krásné 3.místo si vyrecitoval Erik Bohó. Čtvrtá kategorie byla zastoupena velkým množstvím zajímavých výkonů i textů. Porotu zaujal David Šiša, který procítěně přednesl Maryčku Magdonovou a vybojoval si výborné 3.místo.

Celá soutěž probíhala v příjemném a inspirativním duchu. Recitátoři měli velký zájem o rozbory v rozhovorech s porodci po vyhlášení výsledků. Gratulujeme všem vítězům a držíme palce Míši Siudové 19.března v okresním kole.