RECITAČNÍ SOUTĚŽ - MĚSTSKÉ KOLO

04.03.2019 10:07

Ve čtvrtek 28. 2. se konalo v sále ZUŠ městské kolo recitační soutěže, do kterého postoupili ti nejlepší recitátoři ze všech bohumínských škol. Naši školu reprezentovali tito žáci :

Ve III. kategorii Karolina Wrožynová a Ema Ptáková  obě z 6.A a  ve IV. kategorii Erich Bohó a Adam Pustka oba z 9.B a František Basista z 8.A. Naši žáci obstáli na výbornou. Nepodlehli trémě, ani se nezalekli vynikajících výkonů soupeřů.

Vítězkou III. kategorie se stala Ema Ptáková, která zároveň postupuje do okresního kola.

23. března jí budeme držet pěsti.

Všem soutěžícím patří pochvala za vzornou reprezentaci školy.

Mgr. Lenka Ptáková

 

Také nejlepší recitátoři prvního stupně naší školy se zúčastnili městského kola recitační soutěže. A reprezentovali naši školu opravdu na výbornou. V přehlídce těch největších uměleckých talentů se v žádném případě neztratili a dokázali i ve velmi těžké konkurenci, že jsou těmi správnými lidmi na správném místě, že má smysl pracovat na svém projevu, že práce s hlasem a prezentace uměleckého textu může přinášet radost a zábavu, že čas věnovaný přípravě a práci s textem má smysl, že vlastně vůbec není nejdůležitější, zda získají cenný kov či ne. To nejcennější, zkušenost a rady zkušených porotců, profesionálních herců, jsou totiž nad všechny medaile.

Děkujeme všem našim recitátorským talentům, kteří se soutěže zúčastnili: Michalu Lipovskému a Marii Dokoupilové z 1. C, Nele Juřicové ze 2.B, Vendule Jadrníčkové ze 3.A, Anežce Rumpelové a Thúy Hoai Trinh z 5.B.

Zároveň blahopřejeme Thúy Hoai Trinh k vítězství, vynikajícímu prvnímu místu ve druhé kategorii a držíme jí pěsti v okresním kole, které se uskuteční 23.března 2018 v Havířově.

Mgr. Lenka Strýčková