RECITAČNÍ SOUTĚŽ - MĚSTSKÉ KOLO

27.02.2020 22:25

Ve čtvrtek 27. února se prostory základní umělecké školy staly místem setkání nejlepších recitátorů prvního stupně bohumínských základních škol.

O tom, že se jednalo opravdu o klání, svědčí vysoký počet účastníků v jednotlivých kategoriích. I když konkurence byla opravdu veliká, žáci prvního stupně naší školy se v ní rozhodně neztratili.

Jejich výkony byly opravdu vynikající. Nervozita a napětí střídaly nadšení. Žáci sbírali cenné zkušenosti z prken, která znamenají svět, poměřovali své výkony s konkurencí a sbírali cenné rady pro svá další vystoupení od členů zkušené poroty.

Pochvala a obdiv, nejen za recitátorská vystoupení, ale také za odvahu postavit se před plný sál posluchačů, zkrotit a překonat vlastní nervozitu, patří všem, kteří reprezentovali naši školu.
Jsou to:

Emilly Babišová z 5.A, Eliška Giecková a Vendula Jadrníčková  ( obě ze 4.A ), Jakub Lekki ze 3.A, Nela Juřicová ze 3.B, Sebastian  Sittek z 2.B a Karolína Římková, Petr Hrdý a Alexandra  Stemon (všichni z 1.A).

A právě naši nejmladší slavili největší úspěchy. Jsou důkazem, že velká odvaha spolu s pílí a talentem dokáže nejen zkrotit zdánlivě nepřekonatelnou trému, ale může zvítězit. Petr Hrdý v nulté kategorii obsadil krásné třetí místo a Alexandra Stemon ve stejné kategorii dokonce zvítězila a obsadila zlatou příčku, která pro ni znamená, že v soutěži pokračuje a postupuje do okresního kola, které se uskuteční již příští týden 6. března v Karviné a my jí budeme samozřejmě držet v dalším náročném klání pěsti a přejeme jí hodně štěstí!

Mgr. Lenka Strýčková