RECITAČNÍ SOUTĚŽ - ŠKOLNÍ KOLO II. stupeň

17.02.2017 14:16

      Ve středu 15. února se na naší škole uskutečnila recitační soutěž pro žáky II. stupně. Sešlo se 20 soutěžících, 14 v mladší kategorii 6. – 7. tříd a 6 v kategorii starší, tj. 8. – 9. tříd.

      Všichni měli možnost vyzkoušet si, že není jednoduché vystoupit před porotou a ostatními spolužáky, soustředit se na přednes a nenechat se zaskočit trémou. Kromě básní zde zazněla opět i próza. Porota byla letos mile překvapena výkony většiny soutěžících, a tudíž měla těžké rozhodování. Větší zastoupení a zajímavější výkony recitátorů byly tentokrát v kategorii mladší.

      A tady jsou výsledky:

V kategorii 6. a 7. tříd  se stal vítězem Filip Vančík z 6. B, 2. místo získala svou prózou Lucie Dušková z 6. B, 3. místo si vybojoval Adam Gavelčík z 6. A. O 4. – 6. místo se dělí František Basista z 6. A, Elen Granicová z 6. B a Natali Pohlová ze 7. A. Na 7. – 8. místě se umístily dívky Lucie Harwotová z 6. B a Aneta Gospošová ze 7. B. Další pořadí  porota  neurčovala, výkony byly zde vyrovnané a chválí za snahu podat co nejlepší výkon.

 

V kategorii 8. a 9. tříd nejvíce porotu zaujala svým připraveným textem a vítězkou se stala Eliška Jendřejková z 9. A, krásné 2. místo získala Zuzana Plášková z 8. A a 3. místo obsadil Miroslav Galusek rovněž z 8. A. Na 4. místě se umístila Petra Bednářová, na 5. místě Kristýna Pecháčková a na 6. místě Tereza Sedláčková  - všechny z 8. B třídy a získávají pochvalu za účast v soutěži.

 

Soutěžící, kteří obsadili přední místa v jednotlivých kategoriích, budou naši školu reprezentovat v městském kole ve středu 22. 2. v Maryšce. Přejeme jim mnoho úspěchů.

Mgr. Simona Cedivodová - členka poroty