RECITAČNÍ SOUTĚŽ - ŠKOLNÍ KOLO - II. stupeň

16.02.2018 07:38

Ve čtvrtek 15.2. se konalo v naší škole školní kolo recitační soutěže. Výkony čtyřiadvaceti žáků z 2. stupně tentokrát hodnotila porota ve složení p.uč. Walterová, p.uč. Mžiková, p.as. Miovská a p.uč. Ptáková. Na první část soutěže se přišel podívat také p.ředitel Rosík, který si poslechl pět básní  a tři prózy v podání žáků čtvrté kategorie.  

Soutěž zahájila Aneta Zavěruchová ukázkou z knihy Sherlock Holmes, další prozaický text si vybraly Klára Olszowská  a Nikola Jasáňová.  Básně zazněly v podání Terezy Sedláčkové, Alice Honkyšové, Adama Pustky, Erika Bohó a Dominika Randucha. Nejvíc se porotě líbil projev Erika Bohó z 8.B, který recitoval báseň Rocková kapela od Jiřího Žáčka. Druhé místo obsadila Klára Olszowská z 9.A s prozaickým textem Rezková, a na třetím místě skončila Aneta Zavěruchová z 9.A. 

Ve třetí kategorii ( žáci 6. a 7. ročníku ) se představilo 16 recitátorů. Patrik Švehelka, Terezie Spiwoková, Beáta Gonsorčíková, Martin Kantor, Nikol Onysková, Sára Skulinová, Klára Sittková, Karolína Fulnečková, Eliška Vladyková, Leontýna Žvaková, David Kačica, Vašek Boháč, Lukáš Faltýnek, Tereza Rybářová, Elen Granicová a Adéla Mucková. Recitátoři z této kategorie porotu letos mile překvapili. Jednak hojnou účastí, výběrem básní i prozaických textů, ale také úrovní interpretace většiny soutěžících. Svým projevem nejvíc všechny zaujala Karolína Fulnečková ze 6.A, která si vybrala ukázku z knihy Herry Poter a Tajemná komnata a které zaslouženě patří první místo. Velmi pěkný výkon podala také Klára Sittková ze 6.A, s  básní Chobotnice obsadila druhé místo. Trojici nejlepších uzavírá Elen Granicová ze 7.B.

Chválíme všechny soutěžící za vzornou přípravu, gratulujeme všem vítězům a přejeme jim pevné nervy v městském kole v úterý 20. února v Maryšce.

Mgr. Lenka Ptáková