RECITAČNÍ SOUTĚŽ - ŠKOLNÍ KOLO

07.02.2020 11:22

Včera se  v naší škole konalo  školní kolo recitační soutěže. Výkony dvaceti sedmi  žáků z 2. stupně tentokrát hodnotila porota ve složení p.uč. Cedivodová, p.uč. Mžiková a p.uč. Ptáková.  Těší nás, že i v dnešní době se najdou žáci, kteří  se  naučí  dlouhou  báseň nebo  prózu, odhodí trému a s plným nasazením krásně recitují.

Ve třetí kategorii ( žáci 6. a 7. ročníku ) se představilo 14 recitátorů. Eliška Liberdová, Filip Polách, Vendula Kroščenová a Markéta Hanusková ze 6. A, Tereza Schubertová a Terezie Lacková ze 6.B, Sofie Atanasopulu a Laura Kantorová ze 6.C, Karolína Wrožynová a Ema Ptáková ze 7.A, Markéta Schmidtová a Jakub Brzezniak ze 7.B a Marie Laspidisová a Vojtěch Piszczek ze 7.C.  Recitátoři z této kategorie porotu letos mile překvapili. Jednak hojnou účastí, výběrem básní i prozaických textů, ale také úrovní interpretace většiny soutěžících. Svým projevem nejvíc zaujala Ema Ptáková ze 7.A, která si vybrala ukázku z knihy Nejlepší ze všech světů  a které zaslouženě patří první místo. Velmi pěkný výkon podala také Marie Laspidisová, která  s prózou Škola  obsadila druhé místo. Trojici nejlepších uzavírá Laura Kantorová, s básní Bláznivý telefon pobavila a zaujala porotu i diváky.

Ve čtvrté kategorii ( žáci 8. a 9. ročníku ) recitovali tito žáci: Terezie Spiwoková, Beáta Gonsorčíková a Leontýna Žvaková z 8.A, Klára Sittková a Eliška Vladyková z 8.B, Nikola Onysková, Filip Gallík a Tadeáš Zawadzki z 8.C, Adéla Žáková a Adéla Klosinská z 9.A a Tereza Rybářová a Lukáš Faltýnek z 9.B. U většiny z nich už bylo zřejmé, že tu nejsou poprvé. Nejvíc se porotě líbila recitace Terezy Spiwokové, s básní od Václava Hraběte si vybojovala 1. místo. Druhé místo obsadil Lukáš Faltýnek s prózou Pravda a lež a na 3. místě skončila Klára Sittková, která si vybrala náročný a dlouhý text od E. A. Poa.

Výsledky ostatních žáků do 6. místa najdete na nástěnce v mezipatře. Chválíme všechny soutěžící za vzornou přípravu, gratulujeme všem vítězům a přejeme jim pevné nervy v městském kole ve čtvrtek  27. února v koncertním sále ZUŠ.

Mgr. Lenka Ptáková