RECITAČNÍ SOUTĚŽ - ŠKOLNÍ KOLO

15.03.2022 13:06

II. stupeň

V úterý 1. března se na naší škole uskutečnilo školní kolo recitační soutěže. Porota měla možnost zhlédnout a vyslechnout vystoupení celkem 26 recitátorů. Všem zúčastněným patří velký dík za jejich snahu a především odvahu, se kterou předstoupili nejen před porotu, ale také před své spolužáky. Žáci druhého stupně jsou rozděleni do dvou kategorií – 6.-7. ročníky a 8.-9. ročníky. Za každou kategorii do městského kola vysíláme 3 nejúspěšnější recitátory. Jsou jimi: Alena Kubejková (7.A), Nela Polláková (7.A) a Maxmilian Čep (6.C) za mladší kategorii 2. stupně. Za starší kategorii postupují Anežka Rumpelová (8.B), Eliška Semančíková (8.B) a Terezie Lacková (8.B). Výsledkovou listinu najdete na nástěnce školního parlamentu v mezipatře a na stránkách školy. Postupujícím recitátorům přejeme mnoho úspěchů i v dalších kolech soutěže.    

Výsledková listina:

6. - 7. ročníky

1. místo – Alena Kubejková

2. místo – Nela Polláková

3. místo – Maxmilian Čep

4. místo – Viktorie Fismolová

5. místo – Kateřina Kantorová a Eliška Štablová

8. - 9. ročníky

1. místo – Anežka Rumpelová

2. místo – Eliška Semančíková

3. místo – Terezie Lacková

4. místo – Marie Laspidisová

5. místo – Natálie Jurčíková

Mgr. P. Miovská

I. stupeň

Učebna hudební výchovy naší školy se 1. března proměnila v improvizované jeviště prken, která znamenají svět.

33 nadějných recitátorů prvního stupně naší školy poměřilo své dovednosti a talent při práci se slovem a naším jazykem hned ve třech kategoriích.

Do městského kola recitační soutěže, které se uskuteční 15. března, postoupilo 9 nejlepších z nich, kteří obsadili v každé z kategorií první tři místa.

A i když v tomto klání nebylo poražených, protože každý, kdo se školního kola zúčastnil, byl úspěšný už jen díky své odvaze překonávající trému z vystoupení před publikem, na stupních vítězů mohli nakonec stanout jen někteří z účastníků a toto jsou jejich jména:

 1. kategorie
 2. místo: Filip Janoška - 1.C
 3. místo: Josef Bajnar - 1.A
 4. místo: Viktorie Kubíková - 1.A
 
 1. kategorie
 1. místo: Elen Pieranová - 2.A
 2. místo: Viktor Viochna - 2.A
 3. místo: Dominik Wrožyna - 2.B

 

 1. kategorie
 1. místo: Terezie Kvonná - 5.B
 2. místo: Lukáš Čep - 5.A
 3. místo: Emilie Luljaková - 4.A

Mgr. L. Strýčková