RECITAČNÍ SOUTĚŽ

26.04.2021 12:13

V sobotu 24. 4. proběhlo zcela netradičně v on-line formě městské kolo recitační přehlídky Dětská scéna. V nejvíce zastoupené 1. kategorii žáků 2. – 3. tříd bylo přihlášeno 19 soutěžících z Bohumína, kteří poslali svá natočená vystoupení organizátorům. Velkou pochvalu zaslouží žákyně 2.A – Magdaléna Drápelová, Kornelie Franková, Noelie Kubíková, Tereza Rathová a Alexandra Stemon, které se do akce s nadšením zapojily. V tomto ročníku se musely nejen naučit básničku, ale pořídit i nahrávku svého vystoupení. Velké poděkování patří tedy i rodičům, kteří děvčatům se vším pomohli.

Máme radost, že se v tak velké konkurenci podařilo Noelce vybojovat úžasné 3. místo s postupem do okresního kola. V neděli 2. května jí budeme držet palce.

Ve III. kategorii reprezentovaly naši školu tyto žákyně: Alena Kubejková a Nela Palovová ze 6.A, Eliška Štáblová a Denisa Škutová ze 6.C, Terezie Lacková ze 7.B a Laura Kantorová ze 7.C. Za IV. kategorii recitovala Ema Ptáková z 8.A. Cílem přípravy bylo nejen zvládnout umělecký přednes básně nebo prózy, ale také si připravit video - nahrávku. Soutěžící se sami mohli rozhodnout, zda natočí video z dětského pokojíčku, třídy nebo třeba z přírody. Důležité bylo zaujmout porotu. Připravená videa zhlédli během sobotního dopoledne soutěžící, jejich rodiče a učitelé ze svých domovů.

A jaké jsou výsledky? Pro naši školu velmi příznivé.

III. kategorie 3. místo Alena Kubejková a Terezie Lacková

Čestné uznání Laura Kantorová

IV. kategorie 1. místo Ema Ptáková

Děvčata si svými přesvědčivými výkony zajistila také postup do okresního kola. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

Také ostatní soutěžící si zaslouží pochvalu za pěkné výkony a reprezentaci školy.

Mgr. K. Fulnečková a Mgr. L. Ptáková