ŠACHIÁDA

07.06.2017 18:04

Dne 7. června 2017 se Dům dětí a mládeže v Bohumíně stal dějištěm historicky prvního ročníku Šachiády. Šachového klání se z naší školy zúčastnilo celkem deset žáků: Lukáš Leo Brejcha, Roman Zientek, Lucie Škulavíková  a Jan Eliáš z 1.B, Barbora Gajdová z 1.C, Veronika Siudová ze 2.A, Matyáš Hanzlík ze 3.B, Tereza Schubertová a Lukáš Plaček ze 3.C a Vendula Zemanová ze 4.B. 

Soutěžící naší školy byli velmi úspěšní. V těžké konkurenci 28 dětí ze čtyř škol se rozhodně neztratili  a z šachového kolbiště odcházeli všichni se vztyčenou hlavou, protože každý z nich zakusil vítězství.  Po náročných čtyřech hodinách šachového turnaje, v nichž se v devíti kolech rozhodovalo o vítězi, získali Veronika Siudová ze 2.A a Lukáš Plaček ze 3.C cenné bronzové medaile.

Celoroční snažení se tedy vyplatilo. Hodiny strávené nad šachovnicí přinesly své ovoce! Blahopřejeme vítězům a děkujeme všem účastníkům, kteří  reprezentovali naši školu. Těšíme se na další ročník Šachiády  a zveme všechny zájemce a milovníky šachu k setkáním  s černo-bílými figurkami  do šachového kroužku naší školy.

Mgr. Lenka Strýčková