ŠTĚKÁNÍ NA JEŽÍŠKA

20.12.2022 15:53

Jak se z nápadu zrodila úžasná akce?

Žákyně 7.C třídy a členka žákovského parlamentu, Bára Gajdová, přišla s nápadem, že bychom mohli mezi žáky  naší školy vyhlásit sbírku pro bohumínský psí útulek. V době neustálého zdražování a zvyšování cen energií jsme sbírku vyhlašovali s obavami. Ale Bára začala svůj nápad postupně realizovat. Připravila hlášení a plakátky, které rozvěsila na různá místa ve škole, a informovala všechny parlamenťáky, aby začali vybírat peníze ve svých třídách. Akce „Štěkání na Ježíška“ mohla začít. Naše pokladnička se začala postupně zaplňovat nejen drobnými, ale i papírovými bankovkami. Nejvíce se zapojily třídy z 1.stupně, někteří učitelé a zaměstnanci naší školy. Některé třídy přinesly i 1000 Kč, jiné psí konzervy, hračky, granule, deky a pamlsky.  V termínu od 25. 10. do 16. 12. jsme vybrali 3 900 Kč, za které jsme nakoupili ještě vodítka, vitamíny a další hračky.

V pondělí 19. 12. jsme naplněné tašky a krabice převezly do psího útulku a symbolicky se vyfotily u vánočního stromečku. Spokojeně jsme se usmívaly, když jsme spočítaly hodnotu všeho, co jsme vybraly od dětí a nakoupily za vybrané peníze. Bylo to 8 500 Kč.

Velice nás těší, že se do sbírky zapojilo tak velké množství žáků, kteří jsou podporováni svými rodiči, a díky nim jsme mohli pomoci!

Děkujeme všem za spolupráci.

Mgr. L. Ptáková