ZPĚVÁČEK - MĚSTSKÉ KOLO

07.03.2019 15:23

Městské kolo pěvecké soutěže Zpěváček 2019 se konalo v krásném sále ZUŠ Bohumín ve středu 6. března 2019. Již při příchodu nás překvapil plný sál krojovaných dívek a chlapců různého věku. Všichni tušili, že konkurence bude velká.

Naši školu zastupovali ti nejúspěšnější ze školního kola: Lukáš Orlík z 9.A,  František Basista z 8. A, Eliška Vladyková ze 7.B, Lukáš Pecháček z 6.A, Natálie Pěchová z 5.B, Eliška Giecková a Eliška Krestová ze 3.A, Kryštof František Adamec z 1.A  a z 1.C Marie Anna Dokoupilová. Všichni zpívali se stoprocentním nasazením a slavíkem v hrdle, někteří se oděli i do slezského kroje.

Nejtěžší úlohu měli naši prvňáčci. Vystupovali jako první, dokázali se postavit na pódium před plný sál a zazpívat dvě písničky ve slezském nářečí. Vysloužili si za svou píli dvě ocenění:  3. místo Kryštof František Adamec a 1. místo s postupem do regionálního kola Marie Anna Dokoupilová.

V 2. kategorii získala 2. místo Eliška Krestová a 1. místo opět s postupem do regionálního kola Eliška Giecková.

Ve 3. kategorii spolu soupeřilo neuvěřitelných 18 soutěžících, přesto jsme získali ocenění. 3. místo vybojoval Lukáš Pecháček.

I ve 4. kategorii jsme byli úspěšní. Zde se utkali nejlepší zpěváci Bohumína (mnozí jsou soutěžícími či vítězi „Bohumínské SuperStar“) a výkony byly velmi vyrovnané. Porotu svým poutavým projevem zaujala Eliška Vladyková, která získala  2. místo.

Všem soutěžícím děkujeme za vzornou přípravu a reprezentaci školy. Regionální kolo se uskuteční v Karviné 3. dubna.

Mgr. Marcela Suchánková