ZPĚVÁČEK ZE SLEZSKA - REGION

10.04.2017 12:32

Ve středu 5. dubna nás čtyři naši žáci reprezentovali na  regionální přehlídce ve zpěvu písní z Těšínského Slezska, která se uskutečnila pod záštitou Folklorního sdružení Těšínského Slezska v Městském domě kultury Karviná.

Příprava na soutěž byla náročná, soutěžící museli zvládnout regionální styl, nářečí, intonaci, výraz, přirozený projev a radost ze zpěvu, ale také prokázat souhru s lidovou muzikou a užití lidového oděvu. Děkujeme paní Kachlové a ZUŠ v Bohumíně a paní Smigové z OS Maryška za zapůjčení krojů a ochotu věnovat se našim soutěžícím.

Sólisti absolvovali zkoušku s muzikanty již v pondělí, aby si zvykli na pro ně dosud neznámý zvuk houslí a basy, duet zkoušel téměř každou přestávku.

Všichni podali krásný výkon. Eliška Krestová z 1. A a duet ve složení  Valerie Vachtarčíková a Kristýna Pecháčková získaly ČESTNÉ UZNÁNÍ. Lukáš Orlík vybojoval ve své kategorii 3. místo, navíc byl porotou pochválen za vzorné použití regionálního nářečí.

Děkujeme všem soutěžícím za vzornou reprezentaci školy, rodičům za ochotu a spolupráci a paní zástupkyni za přípravu žáků.

Mgr. Marcela Suchánková