Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Akce školy

Akce školy


Květen 2024

3. 5. Svět techniky Ostrava – Jak pečovat o životní prostředí - VIII.C
3. 5. Protidrogový vlak 6.ABC
3. 5.

Beseda - Finanční gramotnost VII.A - 8:00 hod.; VII.B - 10:00 hod.; IX.A - 11:55 hod.

3. 5. Testování – SYRI 2024 – VII.B - 8:00 hod.
6. 5.

Besedy – Bát či nebát VIII.C - 10:55 hod.

              Být fit          VIII.B - 11:50 hod.

              Tak to nechceš 9. roč. - dívky - 8:55 hod.

                                              - chlapci - 10:00 hod.
6. 5. Exkurze – Ostrava (Skalka) – výběr žáků ŠD - 12:45 hod.
8. 5. Májový běh Bohumínem - výběr žáků
9. 5. Školní výlet – ZOO Lešná VII.AB
9. 5. MK dopravní soutěže (výběr žáků) - 8:00 hod.
10. 5. 

Recyklohraní - workshopy - S vodou šetrně VI.B - 8:00 hod. a VI.A - 10:55 hod.

13. 5.

Recyklohraní - workshopy - S vodou šetrně VI.C - 8:00 hod. a VIII.B - 10:55 hod.

15. 5. Květinkový den - sbírka - 20,- Kč
15. 5.

Pasování na čtenáře – Knihovna Bohumín I.A - 8:30 hod. a I.B - 9:30 hod.

15. 5. Workshop - Papoušci - žáci ŠD - 13:00 hod.
16. 5. Malá kopaná - výběr žáků
16. 5. OK dopravní soutěže (výběr žáků) - 8:00 hod.
22. 5.  Exkurze - Bonatrans - 8.A - 9:00 - 11:30 hod.
23. 5.

Besedy – Na světě nejsi sám III.A - 8:55 hod. a III.B - 10:55 hod.

23. 5.

Fotografování třídních kolektivů - 1. stupeň

24. 5. 

Exkurze - Bonatrans - 8.C - 9:00 - 11:30 hod.

24. 5.

Fotografování třídních kolektivů - 2. stupeň

24. 5. Exkurze Ostrava – Korunovační klenoty VII.AB - 8:00 hod. - ZRUŠENO
28. 5. Třídní schůzky/konzultační den - 16:00 hod.
   
27. - 31. 5.

Oslavy 100. výročí založení školy

27. 5.

PROSTOROVÉ ZKOUŠKY V K3 - ukončení výuky dle běžného rozvrhu

28. 5.

GENERÁLNÍ ZKOUŠKY V K3 - ukončení výuky dle běžného rozvrhu

29. 5.

Dopoledne - vystoupení pro žáky bohumínských škol - 8:30 hod. a 10:30 hod.

Ukončení výuky:  1., 2., 3. roč.   11.40 hod.

                          4., 5. roč.       12.00 hod.

                          6., 7. roč.       12.15 hod.

                          8., 9. roč.       12.30 hod.

Odpoledne: Školní dvůr - 14:15 hod. - řazení průvodu a od 14:30 průvod městem + vypouštění balónků

                   K3 - vystoupení pro rodiče - 15:30 hod. a 17:30 hod.

Odpolední svačinka pro žáky ve školní jídelně - 16:00 - 17:15 hod.

30. 5.

Dopoledne - projektový den - výuka dle upraveného časového harmonogramu

Ukončení výuky:  1., 2., 3. roč.   11.20 hod.

                          4., 5. roč.       11.40 hod.

                          6., 7. roč.       12.00 hod.

                          8., 9. roč.       12.15 hod.

Odpoledne: K3 - vystoupení pro rodiče - 15:30 hod. a 17:30 hod.

Odpolední svačinka pro žáky ve školní jídelně - 16:00 - 17:15 hod.

31. 5. ŘEDITELSKÉ VOLNO - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ PRO VEŘEJNOST/ 9:00 - 15:30 /

Duben 2024

3. 4. Zápis do 1. ročníku - 13:00 až 17:00 hod.
3. 4. Zpěváček - regionální kolo - 15:00 hod. - výběr žáků
4. 4. Zápis do 1. ročníku - 13:00 až 16:00 hod.
4. 4. MK volejbal starší žáci, starší žákyně - výběr žáků - 8:30 hod.
8. 4.

DEN VZDĚLANOSTI

I.AB, 3.A - Včelí banka

II.ABC - J. A. Komenský - ŠKOLA HROU

III.B, IV.B - Důl Michal Ostrava

IV.A - Soutok Odry a Olše

V.AB - Řidičský průkaz internetového surfaře

VI.A - Moravskoslezské divadlo Ostrava

VI.B - Objevujeme bohumínské školy

VI.C - ZOO Ostrava - výprava do Ameriky

VII.AB - City Campus Ostravské univerzity

VIII.B + St. Bohumín (3.-5.roč.) - EkoHubert Hukvaldy

VIII.AC - Hornické muzeum Landek

IX.ABC - Osvětim

St. Bohumín (1.-2.roč.) - ZOO Ostrava - Co to šustí v lese

8. 4. a 10. 4.

Kurz Předškolák - 15:00 až 16:30 hod.

11. 4.

DDM - Miniházená - výběr žáků

12.4.

Klimatická gramotnost

VIII.B - 8:00 hod.

VIII.A - 10:00 hod.

VIII.C - 11:50 hod.

12.4.

Technologická gramotnost

VIII.B - 10:00 hod.

VIII.C - 10:55 hod.

VIII.A - 11:50 hod.

12. 4.

Testování tělesné zdatnosti II.ABC, III.AB

12. 4.

Kurz Předškolák - 15:00 až 16:30 hod.

12. - 15. 4. První kolo přijímacích zkoušek pro žáky IX. tříd
15. 4. Kurz Předškolák - 15:00 až 16:30 hod.
16. 4.

Preventivní program – Řidičský průkaz internetového surfaře

VII.A - 8:00 hod.

VII.B - 10:00 hod.
16. 4. Třídní schůzky - 16:00 hod.
16. - 17. 4. První kolo přijímacích zkoušek pro žáky V. a VII. tříd
17. 4.  Kurz Předškolák - 15:00 až 16:30 hod.
18. 4.  Finanční svoboda – městský turnaj - 8:00 hod. - výběr žáků
19. 4.

Preventivní program – Řidičský průkaz internetového surfaře

VIII.C - 8:00 hod.

VIII.A - 10:00 hod.

VIII.B - 11:50 hod.
19. 4. Zemědělské muzeum Ostrava - III.B a V.B
19. 4. Projektový den - OČMU, POKOS, ETIKA, GRAMOTNOST, DV
19. 4. Finále Masarykova poháru – florbal - výběr žáků
22. 4. Biologická olympiáda /kategorie D/ - okresní kolo - výběr žáků
22. 4. Zemědělské muzeum Ostrava - II.C a V.A
22. 4. Talent roku - 15:30 hodin - výběr žáků
23. 4. Zámecký dvůr - ZŠ Starý Bohumín
24. 4. Svět techniky Ostrava – Teorie modré krve VIII.B
24. 4. ZOO Ostrava - ZŠ St. Bohumín
25. 4. ZOO Ostrava - II.AB
25. 4. Škola v pohodě –Stará Ves nad Ondřejnicí VII.A
26. 4. Škola v pohodě –Stará Ves nad Ondřejnicí VII.B
26. 4. Besedy - Jsi ONLINE - IV.B - 8:55 hod. a IV.A - 10:55 hod.
29. 4. Divadlo loutek Ostrava - Začarovaná hruška - II.ABC, III.A - 8:30 hod.
29. 4. Druhé kolo přijímacích zkoušek
30. 4.

DEN ZEMĚ

I.AB - ZOO - Mláďata

IV.AB - Zemědělské muzeum Ostrava

VI.A - Archeopark Chotěbuz

VI.B - Hranická propast

VI.C - Včelí farma Petrovice u Karviné

VII.AB - URSUS Horní Lomná
VIII.A - Záchranná stanice Bartošovice + mlýn

VIII.B - Včelí farma Petrovice u Karviné

VIII.C - Záchranná stanice Bartošovice + mlýn

IX.ABC – Péče o zeleň školy, přesazování, hnojení …

Březen 2024

1. 3. Den otevřených dveří - vstup každou celou hodinu - 9:00 - 16:00 hod.
5. 3. Exkurze - Marlenka - VI.C a VIII.B
5. 3.  Konverzační soutěž - městské kolo - výběr žáků - 14:00 hod.
6. 3. Den otevřených dveří - ZŠ Bezručova - 9:00 hod.
6. 3.  Eko soutěž - výběr žáků šestých tříd - 9:00 hod.
7. 3. Exkurze - Psí útulek - III.A
7. 3 - 8. 3. EMQ - on-line soutěž žáků osmých a devátých tříd - třídní kola
8. 3.  K3 Bohumín - Tonda a Slávka - I. stupeň - 10:00 hod. - 70,- Kč
8. 3. PANGEA - ukončení matematické soutěže - 4. - 9. roč.
12. 3. Intervenční program PPPP Ostrava – VI.B - 11:50 hod.
13. 3. Exkurze - MěÚ, městská policie II.AB - 8:00 hod.
14. 3. Bohumínská superstar - finále - 17:00 hod. - přihlášení žáci
15. 3. K3 Bohumín - Krakenteena - ZŠ St. Bohumín - 3. - 5. roč. - 8:30 hod. - 70,- Kč
18. 3.

Besedy:

Nestresuj se stresu - VII.AB

Klíč ke vztahům - VIII.C

Bát či nebát - VIII.A

19. 3. Biologická olympiáda (kat. C) - okresní kolo - výběr žáků
19. 3. Projekt - Naše město - 1. - 3. roč. - 8:15 hod.
20. 3. Zpěváček ze Slezska - 9:00 hod. -  výběr žáků
21. 3. Exkurze – Chotěbuz II.A - 8:00 hod.
22. 3. K3 Bohumín - Z pohádky do pohádky - ZŠ St. Bohumín - 1. - 2. roč. - 9:30 hod. - 70,- Kč
22. 3. EMQ - on-line soutěž žáků osmých a devátých tříd - národní kolo /vítězové třídních kol/
26. 3. Turnaj ve vybíjené dívek - SŠ Bohumín - 8:00 hod. - výběr děvčat
27. 3.  Berukroužky
27. 3. Beseda – Nejsi sám II.A - 10:00 hod.
27. 3. Mladý zemědělec - regionální kolo v Opavě - 9:00 - výběr žáků
28. 3. - 1. 4. Velikonoční prázdniny žáků
3. - 4. 4. Zápis dětí do prvních tříd

Únor 2024

1. 2.  MK - basketbal dívek - 8:30 - výběr děvčat
2. 2. Pololetní prázdniny
5. - 9. 2. Jarní prázdniny
12. 2. Divadlo loutek Ostrava - 7.AB, 8.ABC - 80,- Kč
12. 2. Matematická soutěž PANGEA - IV. - IX. ročník - zahájení
13. 2. Masopust ZUŠ - III.B, IV.AB, VI.AC - 10:00 hod.
13. 2. Školní kolo recitační soutěže - žáci druhého stupně - 13:00 hod.
14. 2. Školní kolo recitační soutěže - žáci prvního stupně - 8:00 hod.
15. 2. MK - basketbal chlapců - 8:30 - výběr chlapců
16. 2. K3 Bohumín - Petr Black - 8.ABC, 9.ABC - 11:45 hod. - 90,- Kč
18. 2. Maškarní karneval - 14:00 hod.
19. 2. Zpěváček - přihlášení žáci - 8:15 hod.
19. 2 Besedy - 7. roč. - dívky "Dospívání", chlapci "Na startu mužnosti"
19. 2. Besedy - 8. roč. - "Klíč ke vztahům"
20. 2.  Bohumínská superstar - výběr žáků - 14:00 hod.21. 2.
21. 2. OK - zeměpisná olympiáda - výběr žáků - 8:00 hod.
23. 2.

MK - recitační soutěž

0 - II. kategorie - 8:00 hod.

III. - IV. kategorie - 13:00 hod.

24. 2. - 1. 3. LVVZ - Malino Brdo

Leden 2024

2. 1. Vánoční prázdniny
3. 1.  Zahájení pravidelné výuky v roce 2024
3. 1.  Nábor - Gymnázium EDUCANET Ostrava - 9. ročník - 13:40 hodin
8. 1. Kybersoutěž - II. postupové kolo - postupující žáci
9. 1. Třídní schůzky - konzultační den  - 16:00 hod.
12. 1. Exkurze - MARLENKA - 8.AC - 8:00 hod.
15. 1. Beseda - Učím se učit - 9.ABC
17. 1. Kybersoutěž - předání  cen + přednáška Digitální stopa a hledání v šedých datech - 9.ABC - 11:00 hod.
18. 1. Školní liga v miniházené - 3. kolo - 3. a 4. roč.
18. 1. MK - skok vysoký - 8:30 - ZŠ ČSA - výběr žáků
22. 1. Beseda - Čas proměn - 6. ročník - dívky - 50,- Kč
22. 1. Beseda - Na startu mužnosti - 6. ročník - chlapci - 50,- Kč
25. 1. Škola v pohodě - Stará Ves - 7.B - 8:00 hodin
25. 1. Beseda - Mořeplavectví - p. Konkolski - 5.AB - 11:00 hod.
25. 1. Exkurze s edukačním programem - Český rozhlas Ostrava a GVUO - 2.AB - 8:00 hod.
26. 1. Škola v pohodě - Stará Ves - 7.A - 8:00 hodin
26. 1. Školní ples SR - Sokolovna v Záblatí - 19:00 hod.
29. 1. K3 Bohumín - Bella a Sebastian - 3. - 5. roč. - 8:30 hod. - 60,- Kč
30. 1.  Exkurze - EKOHUBERT - vzdušné sondování - 8.AC - 8:00 hod.
31. 1. Projektový den - OČMU, POKOS, ETIKA, GRAMOTNOST, DV a rozdání vysvědčení

Prosinec 2023

1. 12. Školní kolo soutěže Mladý zemědělec - vybrané třídy - do 15.12.2023
4. 12.  Beseda - ZDRAVÁ 5 - 8.A / 8:00 hod. / a 8.B / 10:00 hod. /
4. 12. Školní kolo olympiády v ČJ - výběr žáků - 10:55 hod
5. 12.  Beseda - ZDRAVÁ 5 - 8.C / 8:00 hod. / a 7.B / 10:00 hod. /
5. 12. Vánoční workshop - 3.B a 5.B - 8:00 hod.
5. 12. Mikulášský víceboj dívek - Gymnázium Bohumín - výběr děvčat - 8:00 hod.
5. 12. Divadlo loutek Ostrava - Dvě čárky - 9.ABC - 9:00 hod.
5. 12. Exkurze ŠD - Vánoční Raduň - 12:35 hod. - 1. a 4. oddělení
5. 12. Vystoupení školního sboru - BOBEŠ - 14:00 hod.
6. 12.  Mikuláš ve škole i školce
7. 12. Vánoční workshop - 5.A a 2.C - 8:00 hod.
7. 12.  Dějepisná olympiáda - školní kolo - výběr žáků - 8:55 hod.
7. 12. Vánoční turnaj ve stolním tenisu - výběr žáků - 8:00 hod.
8. 12. Mikulášský čtyřboj chlapců - Gymnázium Bohumín - výběr chlapců - 8:00 hod.
12. 12. Vánoční koncert - zkoušky v kostele
13. 12. Den otevřených dveří - SŠ Bohumín - 9.ABC
13. 12. Vánoční koncert - generální zkouška v kostele - 8:00 hod.
13. 12.

Vánoční koncert pro veřejnost - katolický kostel v Novém Bohumíně

  1. vystoupení - 15:00 hod.
  2. vystoupení - 16:30 hod.
14. 12. Vánoční koncert pro veřejnost - katolický kostel ve Starém Bohumíně - 15:00 hodin
15. 12. Soutěž Christmas Chatterbox - výběr žáků - 8:00 hod.
15. 12. K3 Bohumín - Od čerta k ježíškovi -  1.AB + St. Bohumín - 9:30 hod. - 90,- Kč
18. 12. Den otevřených dveří - Gymnázium Bohumín - výběr žáků - 8:30 hod.
18. 12.

Vánoční tradice a zvyky - beseda

7.AB - 8:55 hod.

8.AC - 10:55 hod.

19. 12.

Střední zdravotnická škola Karviná - praktická první pomoc

9.A - 8:00 hod.

9.B - 10:00 hod.

9.C - 11:50 hod.

20. 12. Exkurze - Zámek Raduň - 1.AB - 8:00 hod.
20. 12. Exkurze - Planetárium Ostrava - 9.ABC, 8.B - 8:00 hod.
22. 12. Šachový turnaj v Orlové - výběr žáků I. stupně - 8:00 hod.
22. 12.

Svět techniky Ostrava

7.A - 8:00 hod.

7.B, 8.A - 10:00 hod.

22. 12. 

Projektový den - OČMU, POKOS, ETIKA, GRAMOTNOST, DV

30. 12.

Silvestrovský běh - výběr žáků 

3. 1. 2024

Zahájení pravidelné výuky v roce 2024

Listopad 2023

1. 11.  Svět techniky Ostrava - 5.AB
1. 11. Sférické kino - ZŠ Starý Bohumín - 8:00 hod. - 100,- Kč
2. 11. MK - florbal - 2. a 3. ročník - výběr žáků - 8:00 hodin
6. 11.

iBOBR - informatická soutěž pro žáky

3. až 6. ročník - 6. 11. - 10. 11.

7. až 9. ročník - 10. 11. - 16. 11.

6. a 7. 11. Vánoční focení žáků
7. 11. Soutěž ZOO Ostrava - výběr žáků
7. 11. Třídní schůzky - 16:00 hodin
7. 11. IT-SLOT - soutěž pro žáky 8. a 9. tříd - probíhá do 14. 11.
8. 11.  Nábor - SŠTaS - 9. ročník - 13:40 hod.
8. 11.  Zážitkový program pro členy žákovského parlamentu
9. 11. Škola v pohodě - Stará Ves - 7.B - 8:00 hodin
9. 11. MK - florbal - 4. a 5. ročník - výběr žáků - 8:00 hodin
9. 11. K3 - Titina psí polárnice - 2.ABC, 3.AB, 4.AB, 5.AB + ZŠ St. Bohumín - 8:30 hodin - 60,- Kč
10. 11.

K3 - projekt Svět kolem nás - Tanzánie - 7.AB - 11:30 hodin - 70,- Kč

10. 11. Škola v pohodě - Stará Ves - 7.A - 8:00 hodin
11. 11. Den válečných veteránů - 11:00 hodin - ZŠ Starý Bohumín
15. 11.  Nábor - Gymnázium Bohumín - 9. ročník - 13:40 hodin
16. 11. K3 - Good old Czechs - film - 6. - 9. ročník - 10:30 hodin - 60,- Kč
16. 11.  Divadlo loutek Ostrava - Začarovaná hruška - 2.ABC, 3.A - 8:30 hodin
16. 11.  Nábor - DAKOL - 9. ročník - 13:40 hodin
17. 11. Státní svátek
23. 11. Mezinárodní ekologické sympozium Č. Těšín - výběr žáků
23. 11.  MK - florbal - 2. stupeň - výběr žáků - 8:00 hodin
24. 11. Burza škol - 9.ABC - 8:55 hodin
25. 11. Vánoční jarmark na náměstí - MŠ + ZŠ Starý Bohumín
28. 11. Planetárium Ostrava - 4.AB
30. 11. Školní liga miniházené - 2. kolo - 3. a 4. roč.

Říjen 2023

1.10.  Kybersoutěž - 4. - 9. roč. - probíhá do 15. 10. 2023
1. - 7.10. Logická olympiáda - žáci prvního stupně
4. 10. Plave celé město - výběr žáků
4. 10. Den řemesel a den zdraví - výběr žáků
8. - 14.10. Logická olympiáda - žáci druhého stupně
9. 10. Planetárium Ostrava - III.B a V.B - 9.00 hod.
11. 10.  Výuka na dopravním hřišti - V.A - 8.00 hod.
11. 10.  Planetárium Ostrava - II.AB - 8.00 hod.
12. 10. Výuka na dopravním hřišti - V.B - 8.00 hod.
12. - 13. 10. Projekt 72 hodin - zapojené třídy
12. 10. Škola v pohodě - Stará Ves - VII.A
13. 10. Škola v pohodě - Stará Ves - VII.B
13. 10. Exkurze Praha - IX.A
16. 10.  prožitkový program žákovského parlamentu
17. 10. K3 - Děti Nagana - 6. - 9. roč. - 8.15 hod. - 70,- Kč
24. 10.  Exkurze- Chotěbuz - VII.AB
25. 10.  K3 - Malá čarodějnice - ZŠ st. Bohumín - 10.00 hod. - 80,- Kč
26. a 27. 10. Podzimní prázdniny
28. 10. Státní svátek

Září 2023

4.9. Slavnostní zahájení školního roku
  8.00 hod. Slavnostní zahájení
  Malotřídní ZŠ Starý Bohumín zahajuje v 8.00 hod.
  Ukončení výuky:
  I. st.  09.40 hod.
  II. st. 6. – 7. roč. 09.50 hod.
  8. – 9. roč. 10.00 hod.
5. a 6.9. Třídnické práce - školní řád, rozdání učebnic, OČMÚ, pokos, etika... 
  Ukončení výuky:
  I. st. 1. roč. 9.40 hod.
  2. roč. 10.45 hod.
  3. – 5. roč. 11.40 hod.
  II. st.   6. – 7. roč. 12.35 hod.
  8. – 9. roč. 12.45 hod.
7.9. Výuka dle pravidelného rozvrhu
5. - 15.9. Výuka žáků prvních tříd do 10.45 hod. - adaptační týden
7.9. Třídní schůzky pro rodiče žáků prvních a šestých tříd - 15.00 hod.
11.9. Fotografování prvňáčků - 1.A - 8.00 hod.
12.9. Fotografování prvňáčků - 1.B - 8.00 hod.
18. - 22.9.  Adaptační pobyt žáků 6. tříd - Horní Lomná
25.9. Světový den jazyků
28.9. Státní svátek
29.9.   Projektový den - OČMÚ, pokos, gramotnosti, tělesná zdatnost