Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > KRÁSNÉ LÉTO

KRÁSNÉ LÉTOPrázdninová školní hymna zahájila poslední den školního roku 2023/2024 a ohlásila okamžik závěrečného projevu ředitele školy, který ve stručnosti školní rok zhodnotil. Společně jsme prožili rok plný mezníků, rok plný zážitků, rok naplněný řadou zajímavých aktivit, rok spojený s významnými školními narozeninami. 

Končící školní rok byl důležitý pro naše prvňáky, kteří díky své píli a díky svým učitelům zvládli pojmout velké množství znalostí a dovedností, znají abecedu, stali se aktivními čtenáři, poznávají čísla a zvládají základní matematické operace. Neméně zásadní byl tento školní rok i pro naše letošní absolventy, naše deváťáky, kteří se průběžně připravovali k přijímacím zkouškám na střední školy a ke středoškolským studiím, které je čekají po letních prázdninách.  Je potěšující, že mají nejen hodně znalostí a dovedností, ale vyzráli i jako osobnosti, které se dovedou správně rozhodovat i ve složitých situacích.

Velkou pochvalu si zaslouží i řada našich žákyň a žáků, kteří svými znalostmi, vědomostmi a schopnostmi v průběhu roku, ať už více či méně úspěšně reprezentovali naši školu v celé řadě soutěží - pěvecká soutěž „Zpěváček“, Šachiáda, úspěch ve finálovém kole matematické soutěže Pangea, jazykové soutěže, krásné umístění v Matematickém klokanovi, úspěch v krajském kole soutěže v kybernetické bezpečnosti, vítězství ve štafetovém Májovém běhu, vystoupení našich žáků na ekologických konferencích, zapojení žáků do řady olympiád a našla by se i řada dalších úspěchů. Za jejich aktivní a odpovědný přístup patří všem reprezentantům veliký dík, stejně jako i vyučujícím, kteří žáky k účasti v soutěžích nejen motivovali, ale i připravovali. Není vždy důležité vítězit, ale zúčastnit se, vždyť každá zkušenost se počítá a i případný neúspěch může časem přinést zdar.

A jaký že byl tento školní rok po stránce studijní?

K 28. 6. 2024 měla škola 25 tříd, které navštěvovalo celkem 544 žáků. Chlapců bylo 295 a děvčat 249. S vyznamenáním prospělo 320 žáků, prospělo 214 žáků a 8 žáků neprospělo. Známkový průměr celé školy je 1,48.

Všem zaměstnancům i žákům přejeme krásné a pohodové slunečné dny léta.

Mgr. M. Rosík