Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > RECITAČNÍ SOUTĚŽ - MĚSTSKÉ KOLO

RECITAČNÍ SOUTĚŽ - MĚSTSKÉ KOLOV pátek 23. 2. proběhlo v Maryšce městské kolo recitační soutěže pro žáky 2. stupně.  Ve III. kategorii reprezentovali naši školu E. Luljaková a L. Kučová ze 6.A, I. Warzeszková ze 6.C a N. Juřicová ze 7.B. Všichni soutěžící získali cenné zkušenosti do dalších let a měli možnost rozebrat s odbornou porotou svůj přednes. Za IV. kategorii recitovali V. Jadrníčková z 8.A, A. Gernešová z 8.B, D. Jopek z 8.C, V. Fismolová z 9.B a H. Cermanová z 9.C.

Ve velké konkurenci žáků z ostatních bohumínských škol nejlépe uspěla Hana Cermanová, která obsadila krásné 3. místo a zajistila si tak postup do okresního kola. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.

Také ostatní soutěží si zaslouží pochvalu za vyčerpávající výkony.

Mgr. L. Ptáková

 

Základní umělecká škola v Bohumíně se dne 23. února stala místem konání městského kola recitační soutěže žáků 1. stupně základních škol, která v tomto roce byla ve znamení rekordního počtu soutěžících. Hned 6 umístění na stupních vítězů je důkazem, že mladí recitátoři se velké a těžké konkurence opravdu nezalekli. Zástupci naší školy tak byli na přehlídce dětských recitátorů více než úspěšní. Ukázali, že se recitaci na naší škole opravdu daří a že mladých talentů v této oblasti je na naší škole nespočet.

     0. kategorie – žáci 1. ročníku:

     2. místo: Anna Šedivá a Karolína Arabasz – obě z 1.A

     3. místo: Nikolas Červenák – 1.B

 

  1. kategorie – žáci 2. a 3. ročníku:
  2. místo: Áron Skupieň – 3.A
  3. místo: Nela Kameníková – 2.C a Matěj Krejčí – 2.A

 

    2. kategorie – žáci 5. ročníku:

    2. místo: Magdaléna Drápelová – 5.B

Blahopřejeme vítězům a děkujeme nejen jim, ale také dalším recitátorům naší školy.
Elen Pieranové a Nele Drápelové (obě ze 4.A) za krásnou a velmi úspěšnou reprezentaci naší školy.

Mgr. L. Strýčková