Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > MÁJOVÝ BĚH BOHUMÍNEM

MÁJOVÝ BĚH BOHUMÍNEMVe středu 8.května proběhl na náměstí T. G. M. již 27. ročník Běhu ulicemi města, kterého se letos zúčastnilo rekordních 332 běžců. A naše škola k tomuto počtu výrazně přispěla, neboť mnozí žáci si vzali k srdci úterní školní hlášení a přišli si zaběhat. Své zástupce na startu měly třídy: 2.C, 3.A, 3.B, 4.A, 5.A, 5.B, 6.A, 6.C, 7.A, 7.B, 8.A, 8.C, 9.A a 9.C. Chválím všechny, kteří přišli reprezentovat naši školu a zvláště pak žáky, kterým se podařilo zazářit i na stupních vítězů. Byli to tito žáci:

Jakub Světlík ze 7.B  a Eliška Štablová z 9.C získali nádherné 1. místo

Maxim Kwaśný a Tomáš Klíma oba ze 7.B obsadili krásné 3. místo

Ze všech zúčastněných tříd byla nejpočetněji zastoupena třída 7.B, která vyhrává 1. místo v soutěži O nejaktivnější zapojení do Májového běhu Bohumínem. A všichni žáci, kteří běželi, si zaslouží pochvalu a jedničku.

Vy, kteří jste přišli závodit, nebo fandit, víte, že nevšední podívanou a úžasnou atmosféru přinesla štafeta základních škol, která se běží již tradičně až v závěru celého dopoledne. P. uč. Staniek sestavil naši štafetu v tomto pořadí: Marie Stošková a Adéla Stošková obě z 8.A, David Schwarz z 9.A a Patrik Warzeszka z 9.C. Děvčata běžela 1. a 2. kolo mezi kluky z ostatních škol, byli to těžcí soupeři, ale holky si udržely 4. místo. Davidovi se úžasným sprintem podařilo přeběhnout 2 závodníky a předával Patrikovi štafetový kolík na 2. místě. Patrik vyrazil a s obrovským nasazením předběhl žáka z Dolní Lutyně a své prvenství se snažil udržet. Za obrovského jásotu a povzbuzování vběhl do cíle jako první. Hurá! Vyhráli jsme 1. místo. Pohár letos putuje na naši školu po roční přestávce, kdy nám ho po pětiletém vítězství, ale jen na jeden rok, přebrala ZŠ Dolní Lutyně.

Všem vítězům gratulujeme.

Mgr. L. Ptáková a Mgr. J. Staniek