Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > FINANČNÍ SVOBODA

FINANČNÍ SVOBODAVýuce finanční gramotnosti se v posledních letech věnuje už každá škola, způsobů a forem výuky je mnoho. Pochopení reálných finančních peripetií usnadňuje a zpestřuje desková hra „Finanční svoboda“.

18. dubna se v Masarykově ZŠ a MŠ sešli žáci a studenti bohumínských škol (ZŠ Skřečoň, ZŠ ČSA, Gymnázium a Masarykova ZŠ), aby otestovali, jaké jsou jejich praktické dovednosti při finančním plánování rodinného rozpočtu a řešení reálných životních situací.

Sešlo se celkem čtrnáct 2členných týmů, doprovázející pedagogové se proměnili do role bankéřů. S imaginárním hrdinou Karlem Korunkou prožili žáci a studenti různé životní peripetie od 21 do 60 let jeho věku, od studií, přes pestrý rodinný život až po ukončení aktivního života. Karel Korunka dlouho studoval, nalézal i ztrácel zaměstnání, oženil se, finančně zajišťoval několik dětí, čelil ranám osudu v podobě finančních ztrát (povodně, požár, nemoc, ale i trvalé následky úrazu). Ale prožíval i šťastné chvíle při zařizování nového bytu, na luxusní dovolené, při rodinných oslavách. Toto vše naši soutěžící museli Karlu Korunkovi pomoci vyřešit – uspořit, nakupovat, prodávat, pojistit, investovat do podílových fondů, a ještě myslet na zadní kolečka.

Učitelé (bankéři) rozhodli o pořadí vítězů takto:

1. místo               Adam Bártl, Jakub Kalvoda                                       Gymnázium

2. místo               Maxim Gorný, Tomáš Klaput                                    ZŠ ČSA

3. místo               Jozef Sebastian Budai, Michal Štěpánek                Masarykova ZŠ

4. místo               Eliáš Frňka, Jakub Čepelák                                        ZŠ ČSA

S ohledem na vyrovnané výsledky a uvážlivé plánování, bylo oceněno i 4. místo.

 

Celé dopoledne přineslo soutěžícím spoustu zážitků z nečekaných událostí, které život přináší.

 

Mgr. Petra Vysogladová