Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > PROJEKT 72 HODIN

PROJEKT 72 HODINMasarykova škola se díky aktivní činnosti žákovského parlamentu již poněkolikáté zapojila do celorepublikového projektu „72 hodin“, který probíhal od 12. do 15. října. Letos to bylo již po sedmé. Cílem projektu je pomáhat přírodě nebo udělat radost lidem. Úkol to nebyl snadný - vymyslet aktivitu, zapojit spolužáky, rozdělit činnosti. S přípravou a organizací proto pomohli také třídní učitelé a aktivní spolužáci. Nakonec vše dobře dopadlo a výsledkem byl dobrý pocit z vykonané práce.

 

Třídy 6.AC, 9.C a 7.A se vydaly sbírat kaštany a žaludy do blízkého parku a jeho okolí, aby i zvířata ve volné přírodě nebo ZOO Ostrava měly obohacený jídelníček. S odvozem nasbíraných plodů pomohl i člen místního Mysliveckého sdružení.

 

Třída 8.A vyrazila za dětmi do MŠ Skřivánek zrealizovat zábavné dopoledne. Pro děti byly připraveny hudebně pohybové hry, hry na rozvoj logického myšlení a zajímavé výtvarné tvoření s tematikou podzimu. U všech činností společně kooperovali osmáci s předškoláky. Na závěr se děti naučily pohybovou písničku.

 

Nezapomnělo se ani na mladší spolužáky ze školy ve Starém Bohumíně pro které žáci 8.B sestavili program zaměřený na recyklaci odpadů a ochranu přírody. Společně s třídní učitelkou připravili skládací domino a pexeso týkající se sběru odpadů, zahráli poučnou divadelní scénku, ve které hlavní roli hrála postavička z animovaného seriálu Spongebob, která pomáhala dětem třídit odpad.

 

Třídní kolektivy 8.C, 9.AB zamířily udělat radost klientům Domova seniorů Slunovrat v Ostravě, Domova seniorů Cesmína ve Starém Bohumíně a Centra sociálních služeb v Bohumíně. Klienti těchto zařízení prožili dopoledne plné zajímavých her, tvořivých činností, relaxačních cvičení, hudebních, výtvarných a motorických aktivit, které přinesly mnoho úsměvů, radosti a dobrých pocitů pro všechny zúčastněné. Seniory potěšilo i hudební okénko v kterém si společně za doprovodu keyboardu zazpívali lidové i populární písničky. Žáci měli možnost se blíže seznámit s provozem těchto zařízení a viděli, že i senioři se umí a stále chtějí bavit, žít naplno. Mnozí si uvědomili, že bychom si měli užívat života, dokud můžeme, protože sedět u televize nebo s mobilem v ruce můžeme celé stáří.

Mgr. Simona Cedivodová