Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality ZŠ > RECITAČNÍ SOUTĚŽ

RECITAČNÍ SOUTĚŽO tom, jak obtížné je postavit se před diváky a zaujmout je svým slovním projevem, jak obtížné je překonat trému, strach a stud, se přesvědčili žáci 1. stupně, kteří se opět po roce utkali ve školním klání dalšího ročníku recitační soutěže.

Porota své rozhodování neměla jednoduché, neboť výkony mnohých soutěžících, kterých se ve školním kole sešlo rovných 40, byly opravdu vyrovnané. Ve výsledkové listině těch nejlepších dětských recitátorů naší školy najdeme 9 vítězů ve třech věkových kategoriích, kteří budou naši školu reprezentovat v městském kole recitační soutěže 23. února 2024.

Děkujeme všem, kteří úspěšně reprezentovali své třídy a poměřili své výkony s ostatními soutěžícími. Vítězům přejeme hodně štěstí v městském kole.

    0. kategorie: žáci 1. tříd:

  1. místo: Kristián Červenák (1.B)
  2. místo: Anna Šedivá (1.A)
  3. místo: Karolína Arbasz (1.A)

    1. kategorie: žáci 2. – 3. tříd:

  1. místo: Áron Skupieň (3.A)
  2. místo: Nela Kameníková (2.C)
  3. místo: Matěj Krejčí (2.A)

    2. kategorie: žáci 4. – 5. tříd:

    1. místo: Magdaléna Drápelová (5.A)

    2. místo: Elen Pieranová (4.A)

    3. místo: Nela Drápelová (4.A)

Mgr. L. Strýčková

 

V úterý 13. 2. se konalo školní kolo recitační soutěže, kterého se zúčastnilo 20 žáků z 6. – 9. tříd. Čekal nás přednes uměleckého textu, nejčastěji básní, např. od Jaroslava Seiferta, Miloše Kratochvíla, Oldřicha Mikuláška a dalších básníků, u starších žáků jsme si poslechli i prózu od Jiřího Suchého, Karla Čapka nebo Daniely Fischerové.  Porota ve složení p. uč. Cedivodová, Grillová a Ptáková hodnotila srozumitelnost projevu, správnou modulaci hlasu a tempo řeči, oční kontakt s diváky a přirozené vystupování.  A neměla to vůbec jednoduché, neboť všichni recitátoři se velmi snažili a zaslouží si velkou pochvalu za přípravu a reprezentaci své třídy.

A tady jsou výsledky:

III. kategorie (6. – 7. třídy)

1. Emilie Luljaková, 6.A

2. Nela Juřicová, 7.B

3. Liliana Kučová, 6.A

3. Iveta Warzeszková, 6.C

 

 IV. kategorie (8. – 9. třídy)

  1. Amálie Gernešová, 8.B
  2. Hana Cermanová, 9.C
  3. Viktorie Fismolová, 9.B
  4. Vendula Jadrníčková, 8.A a Denis Jopek, 8.C

 

Všem žákům, kteří se umístili na stupních vítězů, blahopřejeme a budeme jim držet palce v městském kole v pátek 23.2. v Maryšce.

Mgr. L. Ptáková